logo

(LT) 6 modulis – 2 skyrius

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

6 modulis – 2 skyrius

Šiame skyriuje rasite:

  • atrinktus būtinus ir naudingus įrankius, kad pradėtumėte savo verslą

Asmeninis kompiuteris

Tam, kad pradėti savo verslą kaip ME-commercer specialistas, mes Jums siūlome įsigyti nešiojamąjį kompiuterį arba kompiuterį, prijungtą prie planšetinio kompiuterio.

Darbas su kompiuteriu, ne vien tik su planšetiniu kompiuteriu, leis Jums dirbti, tačiau planšetinis kompiuteris, kai nebus šalia kompiuterio, leis Jums peržiūrėti ir aptarti svetainę ir socialinę žiniasklaidą kartu su klientu. Turėtumėte turėti vieną Jums patogią naudojimui priemonę.

Nuotrauka: “Laptop computer coffee yellow stool white cup” iš quinntheislander talpyklos: pixabay

Išmanus telefonas

Akivaizdu, kad Jūs negalite apsieiti be išmaniojo telefono, įrankio, kuris leis Jums visada būti prisijungusiam prie pasaulio ir dirbti judesyje. Per daugybę prieinamų programų Jūs galite skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus, komentuoti forumą, atnaujinti socialinę žiniasklaidą, tikrinti el. Laiškus ir dar daugiau. Mes patariame Jums įsigyti išmanųjį telefoną su įmontuota gera kamera, nes nuotraukų kokybė visada yra svarbi.

Nuotrauka: “VSCO in action no. 2 ” iš Le Buzz talpyklos: Unsplash

Spausdintuvas ir skaneris

Spausdintuvas nėra būtinas e-prekybos svetainės ar rinkodaros kampanijos valdymui, tačiau jis gali būti labai naudingas svarbiausiems dokumentams spausdinti, perskaityti ir archyvuoti, net jei visada darote jų atsargines kopijas. Galima naudoti išorinį kietąjį diską arba internetines duomenų saugojimo sistemas. Jei planuojate įsigyti spausdintuvą, pasirinkite tą, kuris turi skanerį, įrankį, kuris leidžia Jums perkelti skaitmenines nuotraukas į Jūsų kompiuterį. Mes rekomenduojama saugyklą – Google diskas  www.google.com/drive/

Nuotrauka: “Toner color ink copier xerox cmyk powder” iį: Magnascan talpyklos: pixabay

Kamera

Fotoaparatas nėra būtinas įrankis: dabartiniai išmanieji telefonai leidžia fotografuoti aukštos kokybės nuotraukas ir skelbti jas realiu laiku socialinėje žiniasklaidoje. Bet jei Jūs aistringai domitės gerais fotoaparatais, tada galite naudoti aukštesnės kokybės nuotraukas, kurias galite naudoti sudėtingesniuose grafiniuose projektuose. Arba galite naudoti nuotraukas iš svetainių, tokių kaip Pixabay, Flickr. Visuomet atkreipkite dėmesį į jų naudojimo taisykles.

Sužinokite daugiau apie šias svetaines:

Nuotrauka: “P H O T O R A P H E R” iš Mahir Uysal talpyklos: Unsplash

Internetas

Geriausiomis sąlygomis Jums leis dirbti greitas interneto ryšys, todėl Jums būtina peržiūrėti pasiūlymus rinkoje ir išsirinkti tinkamiausią paslaugų teikėją.

Mes patariame pirmiausia patikrinti telekomunikacinių bendrovių aprėptį ir greitį bei pagalbos tarnybos darbo kokybę – kartais ji gali būti ypač svarbi. Patarimas: esant kritinei situacijai, galite naudoti savo išmanųjį telefoną kaip Wi-Fi interneto prieigos tašką.

Nuotrauka“Virtual reality big data internet future communication” iš Aichi8Seiran talpyklos: pixabay

IP telefonija

Norėdami optimizuoti bendravimą su įmonėmis ir sumažinti fizinių kelionių skaičių pasinaudokite šiuolaikinėmis technologijomis – VoIP programamis: Voice over Internet Protocol (Balsas perduodamas internetu). Šis akronimas tiksliai apibūdina tokios komunikacijos esmę: gebėjimas bendrauti telefonu naudojant interneto ryšį.

“Skype” ir “Google Hangout” – tokios technologijos pavyzdžiai, leidžiantys atlikti net kelis vaizdo skambučius ir vaizdo konferencijas vienu metu.

Nuotrauka: “Untitled image” iš Malte Wingen talpyklos: Unsplash

Debesų kompiuterija

“Debesų Kompiuterija” – tai e-paslaugų modelis, kuriame tiesiogiai prekės ir paslaugos nėra įgyjamos, tačiau jas galime naudoti nuotoliniu būdu. Štai keletas veiksmų, kuriuos galite atlikti naudodamiesi debesų kompiuterija:

  • Duomenų archyvavimas, atsarginės kopijos kūrimas ir atkūrimas;
  • Talpinti svetaines ir tinklaraščius;
  • Transliuoti garso ir vaizdo įrašus;
  • Saugoti ir pagal poreikį naudoti programinę įrangą.

Trumpai tariant, tai yra pažangios technologinių paslaugų ekonomikos pavyzdys. Naudojantis šia paslauga Jums nereikės stebėti, palaikyti ar atnaujinti programų ir įrankių: “debesų kompiuterija” rūpinsis jums pati bei apskaičiuos mokestį, kurio dydis nustatomas periodiškai arba atsižvelgiant į suvartojimą. Jei norite daugiau sužinoti ir gauti nemokamą bandomąją versiją, galite susipažinti su “Google Cloud”

Nuotrauka: “Sky” iš Linh Toét talpyklos: Unsplash

Grafinės programos

E-prekybos vystymui galite rasti begalę grafinių programų. Šiandien, dauguma išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių leidžia retušuoti ir redaguoti nuotraukas naudojantis “Instagram” ir “Snapseed” įrankiais. Tačiau gali būti, kad vykdydami me-commercerio veiklą Jūs negalėsite vaizdinės medžiagos naudojantis vien tik šiais minėtais įrankiais, o turėsite įsigyti ir įvaldyti specialias programas.

“Photoshop”, “Illustrator” ir “Indesign” yra “Adobe” programos, dažniausiai naudojamos grafinės medžiagos ir nuotraukų redagavimui. Atkreipkite dėmesį – jos yra naudingos ir veiksmingos, tačiau mokamos. GIMP – nemokama “Photoshop” ir “Inkscape” iliustravimo alternatyva. Internete galite rasti ir daugybę kitų grafinių ir vaizdų redagavimo programų.

Mes Jums rekomenduojame Susipažinti ir jas išbandyti atliekant konkretų Jūsų pirmąjį grafinį projektą: Jūsų logotipą arba pavyzdžiui, naudojant programą PICKTOCHART (apie ją skaitėte įvadiniame kurso puslapyje) infografiką, apibūdinantį Jūsų įgūdžius. Šio modulio 4 skyriuje aptariame ir pateikiame pavyzdžius Įrankių, kuriais naudodamiesi galite sėkmingai reklamuoti savo veiklą reklamuoti.

Nuotrauka “Palette color art” iš AidaKhubaeva talpyklos: pixabay

Projektų valdymas

Šiandien galima rasti daug priemonių, padedančių planuoti, įgyvendinti ir valdyti projektus. “Trello for Slack”, “Facebook workplace” ar “Microsoft team“ – šiandien rinkoje nuolat pasiūloma naujų internetinių įrankių, skirtų valdyti darbų srautams. Visos jos siūlo tam tikrų specifinių funkcijų, yra mokamos arba atviro prieigos kodo. Norėdami apie tai gauti daugiau informacijos, eikite į šio modulio skiltį Kompetencijos.

Jei norite naudoti nemokamus įrankius, kuriems nereikalingas diegimas, siūlome pradėti naudoti paprastus “Google” įrankius – “Google” diską, skirtą dalintis ištekliais su savo klientais, “Google” kalendorių, kad galėtumėte pasidalyti susitikimais, nuolat pridėti pastabų, rengti sąrašus, gauti balso priminimus ir pan … https://www.google.com/intl/en/about/products/

 

 

Nuotrauka: “Back to school with a bullet journal” iš Estée Janssens talpyklos: Unsplash

Skaičiavimo įrankiai

Verslo užduočių atlikimą gali supaprastinti skaičiuoklės. Žinodami, kaip naudoti “Excel” arba Google skaičiuoklę galėsite daug lengviau atlikti reikalingas skaičiavimo užduotis. Mūsų nuomone, funkcijos, kurios bus naudingos Jūsų, kaip me-commercerio veiklai, yra šios: automatinis skaičių įvedimas, eilučių rūšiavimas pagal iš anksto nustatytus kriterijus bei skaičiavimai pagal užduotas funkcijas ar formas. Žemiau rasite nuorodas (anglų k.), kuriomis naudojantis galėsite atlikti keletą skaičiavimų ir išsirinkti Jums patogiausią formą ir funkcijas.

Nuotrauka: “Complicated computer code” iš Markus Spiske talpyklos: Unsplash

Online tyrimo įrankiai

Norėdami pateikti apklausą, rinkti el. pašto adresus naujienlaiškiams, apdoroti testus (angl. quiz) Jūs galite naudoti Google formas. Naudodami šį paprastą įrankį galite tiesiogiai kurti ir analizuoti apklausas žiniatinklio naršyklėje, nenaudodami tam specialios programinės įrangos. Be to, tuo pačiu metu gali dirbti daugiau žmonių, kiekvienas keitimas yra automatiškai išsaugomas. Siūlome vadovą, žingsnis po žingsnio anglų kalba.

Alternatyva Google Forms yra SurveyMonkey: sužinokite, kaip ji veikia (anglų kalba).

El. pašto rinkodaros įrankiai

Tam, kad valdyti el. pašto rinkodaros kampanijas, tinklas siūlo įvairias priemones. Viena populiariausių ir efektyviausių yra MailChimp: internetinė platforma, skirta siųsti naujienlaiškius, kuri palaiko tuos, kurie naudoja el. pašto rinkodarą tam, kad optimizuoti visą procesą.

Žinių atnaujinimo šaltiniai

Neatsilikite nuo naujovių, yra daug įdomių informacijos šaltinių. Visų pirma naujienlaiškis “Elektroninė prekyba Europoje” (anglų k.). Naujienlaiškio prenumeratos forma yra svetainės pagrindiniame puslapyje.

Įdomus naujienlaiškis yra ir e-prekybos WIKI.

Žodynėlis

Žiniatinklio rinkodaros sektoriuje dažniausiai vartojamų terminų ir žodžių apžvalga pateikta SEMPO*(anglų kalba) svetainėje.

* SEMPO yra ne pelno siekianti organizacija, kuri specializuojasi skaitmeninės rinkodaros sektoriuje su specialistais, dirbančiais šiame sektoriuje.

Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt