logo

(LT) 4 modulis – Atvejo pavyzdys

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

Atvejo pavyzdys

Klientą įtraukianti rinkodara (angl. co-creation) yra įrankis, kurį dėl įvairių priežasčių naudoja kai kurios didelės įmonės kaip rinkodaros, inovacijų ir plėtros įrankį: jis naudojamas rinkodaros strategijų identifikacijai, klientų poreikių ir pageidavimų tyrimui arba produktų inovacijai, sukuriant tikrąsias idėjų laboratorijas. Pavyzdžių, kuriuos galite rasti visame pasaulyje, yra daug: Starbuck, Adidas, BMW, Ducati, Procter & Gamble, 3M , Muji arba Threadless (amerikiečių kompanija, kuri savo klientus įtraukia į kai kurių modelių pasirinkimus, kurie bus pradėti gaminti per aktyviąją naudotojų bendruomenę).Ši Skinijos rinkodaros kompanija yra puikus bendardarbavimo rinkodaros pavyzdys, įtraukiantis pirkėjus į prekės dizaino kūrimo procesą.
ShopLanghe yra dropshippong`o pavyzdys. Kai Jūs perkate ShopLanghe.net, Jūs perkate tiesiogiai iš gamintojų, pagal verslo modelį, kuris palaiko mažų įmonių ir mažų vietinių ūkininkų bendruomenių augimą. Iš tikrųjų ši svetainė siūlo Langhe regiono įmonių produktus, kurie gaminami nedideliais kiekiais tradiciniais metodais ir žiniomis: produktus, kurie nėra lengvai prieinami per GDO (didelio masto mažmeninė prekyba) arba per tradicinius platinimo kanalus. Svetainė, kuri yra italų ir anglų kalbomis, teikia produkciją į Italiją, Europą ir Jungtines Amerikos Valstijas.
Etsy yra specializuotos meno verslininkystės rinkos pavyzdys. Taip skelbia savo ketinimus platforma: “Etsy yra pasaulinė originalių ir kūrybingų produktų rinka. Jame galite rasti ypatingų ir neįprastų daiktų – nuo originalių rankų darbo gaminių iki senovinių lobių. Atsižvelgiant į didėjantį automatizmą, mūsų misija yra palaikyti ryšius su žmonėmis prekybos pagrindu, todėl sukūrėme vietą, kurioje kūrybiškumas gyvena ir klesti, nes žmonės jį palaiko. Mes padedame mūsų pardavimų bendruomenei paversti savo idėjas sėkmingu verslu. Mūsų platforma leidžia bendrauti su milijonais pirkėjų, norinčių ko nors ypatingo ir alternatyvaus, asmeniškai prisiliesti prie gyvenimo akimirkų, kurios nusipelno vaizduotės. Įmonėje esame įsipareigoję gerbti savo vertybes ir padėti skleisti tvarumo ir atsakomybės idėjas, kurių poveikis gali gerokai viršyti mūsų darbą “.

 

Svarbiausias specializuotos/vertikalios rinkos pranašumas yra gebėjimas, laikui bėgant, tapti tam tikros rinkos nišos orientyru. Pagrindinis privalumas dirbti siauroje sferoje, o ne potencialių klientų “šurmulyje” yra galimybė, sutelkti visus rinkodaros veiksmus ir pritaikyti juos potencialiems klientams. Daugiau profiliuotų klientų = “empatinis turinys”: štai kodėl vertikali rinkodara veikia.

Christine įkūrė Mama Moon Boutique 2013 metais. Jos prekės ženklai yra Smart Sheep ir Inspiration Play. Ji specializuojasi gaminių kūrimo ir prekės ženklo rinkodara savo įmonėje (7 pav.). Mama Moon Boutique 2017 m. uždirbo 3,7 mln. JAV dolerių pajamų. Ji buvo rodoma ABC programoje ir apie ja rašė Redbook, jai buvo duotas titulas – Amazon sėkmės istorijos pardavėja.
2013 metų vasarą IT bendrovėje “Via laurea” gimė idėja internete sukurti lietuvišką prekybos centrą, kur būtų parduodama viskas, kas pagaminta Lietuvoje arba turi lietuvišką prekinį ženklą.

Rudenį nuo kalbų pereita prie darbų. Užregistravome domeną www.Litmall.com (liet. Lietuvių prekybos centras), sudarėme struktūrą, aptarėme veikimo principus. Šioje internetinėje erdvėje kuriama galimybė prekiauti pačiais įvairiausiais produktais. Nuo maisto iki drabužių, nuo pavienių meno kūrinių iki urmu parduodamų žemės ūkio gėrybių bei mūsų pramonės produktų, taip pat literatūra, antikvariatas ir net muzikos įrašai. Viskas, kas sukurta, užauginta, pagaminta Lietuvoje.

IT srityje dirbame nuo 2007 metų. Per tą laiką sukūrėme kelis šimtus internetinių svetainių, tad, naudodamiesi sukaupta patirtimi, rinkomės tik pačius geriausius ir pažangiausius IT sprendimus. 2013 metais rinkos atrodė stabilios. Lietuva sėkmingai prekiavo su Europos Sąjunga bei Rusija. Žinojome, jog vien idėjos nepakaks. Tam, kad sudominti Lietuvos gamintojus ir prekybininkus, reikia tikrai gero įrankio. Projektas neturi nusileisti pasaulyje pripažintiems “gigantams”: Ebay, Amazon, AliExpress… Siekiame ne tik nenusileisti, bet ir papildyti funkcionalumą naujomis, naudingomis galimybėmis. Darbavomės ramiai ir planingai. Įmonė nedidelė, finansinės galimybės ribotos. Startą suplanavome 2015 metų pavasarį. Įsibėgėti tikėjomės iki 2016 metų vidurio. Bet, kaip sako “Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi”. 2014 vyksta geopolitiniai procesai, apie kuriuos 2013 metų viduryje niekas negalėjo net pagalvoti. Akivaizdu, kad toks projektas Lietuvos verslui reikalingas jau šiandien ir dabar! Suplanavome darbus. Koncentruojame savo “pajėgas”. Ir štai, nuo 2015m sausio 2d., Litmall jau atviras pardavėjams bei pirkėjams.

“Geriausia IT segmento įmonė su kokia yra tekę turėti reikalų. Išsamūs DUK, daug vaizdinės medžiagos Youtube kanale ir greiti darbuotojų atsakymai. Rekomenduoju, ir net nepykstu dėl neženkliai pakitusios kainodaros. Sėkmės darbuose! — Justinas Baltrušaitis, www.pinigas.lt
„Oberlo“ – tai platforma, kurioje e. parduotuvės savininkas per kelias minutes gali rasti produktus, kuriais nori prekiauti. Net ir neturėdamas prekių, jis jas gali pardavinėti savo e. parduotuvėje. Toks verslo modelis sumažina riziką, nes nereikia investicijų prekėms įsigyti, o kol nebus surastas klientas, prekė taip ir liks sandėlyje.

Plačiau apie tai: //www.lzinios.lt/lzinios/simtmecio-inovacijos/kaip-gime-15-mln-euru-vertas-lietuviskas-startuolis/244580

Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt