logo

(LT) 3 modulis – 3 skyrius

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

3 modulis – 3 skyrius

Šiame skyriuje rasite:

 

  • šiuo metu naudojamų mokėjimo metodų aprašymas
  • įvadas į naujas taisykles
Produkto dizainą kurkite atsižvelgdami į jo aplinkos kontekstą – kėdė stovi kambaryje, kambarys yra name, namą supa aplinka, aplinka yra mieste. Architektas ELIEL SAARINEN
“Shopify” platformoje, apie kurią galima daugiau sužinoti 4 modulyje, rasite išsamią platformos siūlomų mokėjimo metodų apibūdinimą: sistema, kurioje nurodomi skirtingi mokėjimo kanalai, priimami skirtingose šalyse tiek Europoje, tiek ir kitose pasaulio šalyse.
“Prestashop” platformoje (demo versija) galite susipažinti su jų siūlomomis ir suderinamomis mokėjimo sistemomis: nuo mokėjimo kredito kortele iki apmokėjimo pristatymo metu ar sąskaitos faktūos vartotojui išsiuntimo – pasirinkimas vykdomas atsižvelgiant į kliento poreikius.

 

 

//pay.amazon.com/uk

Mokėjimo metodai

Mokėjimo metodai turi būti prieinami potencialiems klientams. Planuojant elektroninę prekybą, labai svarbu pasirinkti tinkamus mokėjimo metodus, įvertinant saugumą, vartotojų pirkimo įpročius, kiekvieno metodo privalumus ir trūkumus. Šiame puslapyje rasite bendriausių B2C elektroninės prekybos mokėjimo metodų apžvalgą: trumpą jų pristatymą, teigiamus ir neigiamus aspektus.

2 modulyje rasite išsamią informaciją apie mokėjimo įpročius Lietuvoje. Jei norite juos prisiminti, grįžkite į 2 modulį.

Dauguma elektroninių parduotuvių suteikia galimybę apmokėti pirkinius per tarpininkus, kurių yra labai daug. Turbūt populiariausias ir žinomiausias pasaulyje tarpininkas yra „PayPal“. PayPal – mokėjimų internetu platforma, kurios sąskaita gali būti papildyta naudojant kreditines ar tam tinkamas debetine kortele, ir iš banko sąskaitos. Turint tinkamą kortelę taip pat galima pinigus pervesti į savo banko sąskaitą. Tai greitas internetinis mokėjimo būdas, leidžiantis pervesti pinigus, pirkėjui neatskleidžiant finansinės informacijos pardavėjui.

 

Paypal – tai alternatyva tradiciniams mokėjimo būdams. PayPal sistemoje visi vartotojai identifikuojami pagal elektroninio pašto adresus.

PayPal sąskaitos sukūrimas Europoje kainuoja nedaug. Mokama tik už pirkėjų pervedimus. Žinoma, iškyla vienas uždavinys, kurį reikia išspręsti: ką labiau verta įsidiegti savo svetainėje – ar tam tikrą kortelių apdorojimo produktą, ar PayPal. Pastarasis dažniausiai ima vidutiniškai 2,9 proc. mokestį už kiekvieną pardavimo operaciją ir 0,3 euro už kiekvieną transakciją. Tai nėra daugiau už standartinius bankų imamus mokesčius. Taip pat „PayPal“ neima mėnesinio mokesčio.

 

Privalumai pardavėjui:

  • Labai lengva pritaikyti versle;
  • „PayPal“ sąskaitos sukūrimas kainuoja nedaug. Nėra registracijos, priežiūros ar sutarties nutraukimo išlaidų;
  • „PayPal“ turi testavimo erdvę, kurioje galima susipažinti su šia paslauga;
  • Plati tarptautinė rinka, kurioje yra daugiau nei 150 milijonų vartotojų.

 

Trūkumai pardavėjui: 

  • „PayPal“ nėra taikomi finansinėms institucijoms įprasti reikalavimai;
  • Prasta integracijos sistema;
  • Lietuvoje pinigų iš „PayPal“ sąskaitos negalima pervesti tiesiai į banką;
  • Neaiškus šios paslaugos statusas Lietuvoje.

 

Lietuvoje taip pat yra įmonių, galinčių pasiūlyti tarpininkavimo paslaugas. Ko gero, didžiausias ir žinomiausias tarpininkas Lietuvoje yra paysera.lt . Įmonių, kurios naudojasi mokėjimai.lt paslaugomis, klientai gali saugiai atsiskaityti internete per paysera.lt sąsają „bank-link“.

 

Daugiau informacijos

Šis metodas – tai išankstinis apmokėjimas, pasinaudojant pirkėjo naudojama elektroninės bankininkystės sistema. Pirkėjas, norėdamas pasinaudoti šia apmokėjimo forma, turi būti pasirašęs elektroninės bankininkystės sutartį su banku. Mokant už prekes šiuo būdu, pirkėjui elektroninės bankininkystės sistemoje sugeneruojamas mokėjimas pagal jo užsakymą. Atsakomybė už duomenų saugumą tenka bankui, nes visos piniginės operacijos vyksta jo elektroninės bankininkystės sistemoje. Tokie mokėjimai dažniausiai naudojami šalies viduje.

Paysafecard išankstinio mokėjimo čekiais klientai paprastai, patogiai ir saugiai gali atsiskaityti už internete įsigyjamas prekes ir paslaugas. Paysafecard čekiai priimami daugiau nei 4 tūkst. internetinių parduotuvių visame pasaulyje, o įsigyti jų galima 400 tūkst. pardavimo vietų 37 pasaulio šalyse.

Pirkėjui nereikia įvesti jokių asmeninių duomenų, pakanka turimo „Paysafecard” kodo. Jis įveda 16 skaitmenų kodą internetinėje parduotuvėje mokėjimo procese. Sumokėta suma atimama iš Paysafecard likučio. Yra galimybė pirkėjui didesniems pirkiniams sujungti kelis čekius.

Paysafecard itin daug dėmesio skiria paslaugos saugumui ir kruopščiai atrenkaparduotuves, su kuriomis bendradarbiauja. Kiekviena įmonė, norėdama dirbti su „Paysafecard”, turi atlikti griežtą bankų patikrą, gauti specialius bankų ir kitų institucijų leidimus. „Paysafecard” čekiai itin patrauklūs asmenims, neturintiems banko sąskaitos ar mokėjimo kortelės. Tą rodo ir pasaulinė praktika – populiariausi „Paysafecard” kodai žaidimų rinkoje, socialiniuose tinkluose, pažinčių portaluose, įsigyjant filmus ar muzikos įrašus.

Parengta pagal //www.ashburn.eu/lt/produktai/e.prekiu-ir-paslaugu-pardavimas/paysafecard-cekiai

Daugiau informacijos apie „Paysafecard“ – www.paysafecard.com.

Pirkėjas, pasirinkęs šį apmokėjimo būdą, už prekę sumoka tada, kai ją atsiima. Taip galima atsiskaityti nemažoje dalyje Lietuvos elektroninių parduotuvių. Atsiskaityti už prekę grynaisiais pinigais klientas gali atsiimant prekę iš pardavėjo, sumokant už siuntinį pašte arba tiesiai į namus prekę pristatančiam kurjeriui. Šis atsiskaitymo būdas yra patogus pirkėjui, nes nėra atliekamos jokios elektroninės operacijos. Jis atrodo saugus vartotojams, kurie bijo pirkti prekes e-parduotuvėje, nes taip jie gali patikrinti produkto kokybę prieš sumokėdami.

Šis atsikaitymo būdas nėra labai mėgstamas pardavėjų, nes pinigus jie gauna tik pristatę prekę. Pasitaiko, kad pirkėjas persigalvoja ir atsisako apmokėti užsakymą, tada prekės transportavimo išlaidas turi padengti pats pardavėjas.

Apmokėjimas kortele turbūt rizikingiausias atsiskaitymo būdas pirkėjui. Atsiskaitant kortele reikalaujama pateikti kortelės duomenis: kortelės turėtojo vardą, pavardę, kortelės galiojimo datą, numerį ir apsaugos kodą – CVC2 („MasterCard“ kortelėse) ar CVV2 („Visa“ kortelėse), nurodytą kortelės parašo juostelėje (paskutiniai trys skaitmenys). Perkant prekę pardavėjas perduoda kortelės informaciją savo aptarnaujančiam bankui. Po to ši informacija pasiekia kortelę išdavusį banką. Kortelę išdavęs bankas atlieka kortelės informacijos sutikrinimą su pavogtų, prarastų, neteisėtai panaudotų ar padirbtų kortelių sąrašais, taip pat kredito limito ir sąskaitos likučio patikrinimą. Tada rezervuoja atitinkamą sumą kortelės turėtojo sąskaitoje ir atsiunčia atsakymą į autorizacijos prašymą kortelę priimančiam bankui. Kortelę aptarnaujantis bankas atitinkamą patvirtinimą persiunčia pardavėjui. Visa tai trunka kelias sekundes.

Apmokėjimas pavedimu yra saugus ir pirkėjui, ir pardavėjui. Trūkumas – pinigai keliaudami tarp bankų gali užtrukti. Taip pat dėl nemažų pavedimo mokesčių pirkėjai šiuo būdu atsiskaityti nelinkę. Dažnai ypač didelis pavedimo mokestis taikomas mokant kita valiuta ar pervedant pinigus į kitą šalį. Šis būdas yra saugus, nes piniginės operacijos vyksta tarp bankų, bet nepatogus kainos ir laiko atžvilgiu.

Bitcoin (angl. bit ir coin, bitas ir moneta) – virtuali decentralizuota valiuta, informacinis vienetas. Tai decentralizuota elektroninių pinigų sistema, pagrįsta viešojo ir privačiojo rakto kriptografija ir „P2P” technologija. „P2P“ esminis principas – tinklo nariai yra klientas ir serveris vienu metu.

Kaip veikia apmokėjimas už prekes/paslaugas?

 

1. Jūsų klientas nori susimokėti bitkoinais ar kita SpectroCoin palaikoma kriptovaliuta.

2. Jūs nurodote pavedimo sumą ir norimą tradicinę valiutą (USD, EUR, GBP ar kt).

3. Klientas apmoka sąskaitą pasirinkta kriptovaliuta nuskaitydamas QR kodą.

4. SpectroCoin tuoj pat iškeičia kriptovaliutą į Jūsų pasirinktą tradicinę valiutą, išvengiant kainos svyravimo rizikos. 5. Jūs gaunate tiesiogines įmokas į savo banko sąskaitą.

 

Privalumai pardavėjui:

  • Greita – pavedimai įvyksta iškart, todėl nereikia laukti kol lėšos pasieks sąskaitą. –
  • Globalu – naudojimąsi kriptovaliuta apriboja tik interneto nebuvimas.
  • Saugu – mokėjimai neatšaukiami

 

Lietuvos bankas neprižiūri ir nereguliuoja tokių valiutų kaip bitkoinas. Plačiau – //www.lb.lt/lt/naujienos/lietuvos-bankas-perspeja-del-virtualiu-valiutu-naudojimo.

Techninę informaciją galima gauti lietuviškoje interneto svetainėje //bitcoinlt.org/.

Parengta pagal //spectrocoin.com/lt/verslui.html

Dovanų kuponas – tai iš už tam tikrą sumą papildyta kortelė, kuria galima atsiskaityti už prekes ar paslaugas. Šis mokėjimo būdas iš pradžių buvo skirti dovanoms kitam asmeniui, tačiau daugelis jas yra pirkę ir asmeniniam naudojimui. Tokia kortelė suteikia galimybę atsiskaityti už prekes/paslaugas tiems klientams, kurie neturi debeto ar kredito kortelės, arba kurie nenori pateikti savo duomenų e-parduotuvėmis. Tai yra vienas iš saugiausių mokėjimo būdų.

Norėdami padidinti savo pardavimų apimtis galite bendadarbiauti su vartojimo kreditus prekių įsigijimui siūlančiomis bendrovėmis: SB Lizingas, Mokilizingas ir pan. Štai ką siūlo viena tokių bendrovių, siūlančių bendradarbiavimą e-verslui:

Didinamos pardavimų apimtys suteikiant klientams galimybę prekes ir paslaugas pirkti išsimokėtinai.

Papildomos pajamos Jums – komisinis mokestis iš „General Financing“.

Nereikia jokios papildomos programos – tiek kliento vertinimas, tiek sutarties sudarymas vyksta naudojantis sistema internetu.

Atlikti kliento vertinimą ir sudaryti sutartis galima tiek savaitgaliais, tiek švenčių ar nedarbo dienomis.

Kliento mokumas įvertinamas automatiškai, o sutartis sudaroma vos per kelias minutes.

Pinigai už prekes bei paslaugas pardavėjui pervedami kiekvieną kitą darbo dieną po sandorio sudarymo.

Galimybė skatinti darbuotojus už sudarytus sandorius į jų asmenines banko sąskaitas.

Profesionalių darbuotojų konsultacijos ir mokymai klientų vertinimo ir sandorių sudarymo klausimais.

Finansuojame prekes ar paslaugas iki 15 000 eur.

Išsimokėjimo terminas net iki 5 metų.

Naujos perspektyvos

2018 m. sausio 13 d. persvarstyta Antroji mokėjimo paslaugų direktyva (PSD2). Jos tikslas – Europoje modernizuoti mokėjimo paslaugas tiek vartotojų, tiek įmonių naudai, kad nebūtų atsiliekama nuo šios sparčiai kintančios rinkos. Trumpai tariant, PSD2 leis banko klientams, tiek vartotojams, tiek įmonėms naudoti trečiųjų šalių teikėjus savo finansų valdymui. Netolimoje ateityje galėsite naudotis “Facebook” ar “Google”, kad galėtumėte sumokėti sąskaitas, atlikti P2P pervedimus ir išnagrinėti savo išlaidas, o jūsų pinigai bus saugiai dedami į jūsų dabartinę banko sąskaitą. Tačiau bankai taps įpareigoti šiems trečiųjų šalių teikėjams suteikti prieigą prie savo klientų sąskaitų per atvirus API (taikomųjų programų sąsają). Tai leis trečiosioms šalims, be bankų duomenų ir infrastruktūros, sukurti finansines paslaugas. Bankai nebekonkuruos tik su bankais, o ir su visais siūlančiais finansines paslaugas. PSD2 iš esmės pakeis mokėjimo vertės grandinę, leis identifikuoti pelningus, klientų lūkesčius atitinkančius verslo modelius. Ši direktyva taip pat leis sustiprinti vartotojų apsaugą ir interneto mokėjimų ir sąskaitų prieigos saugumą ES ir EEE.

Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt