logo

(LT) 2 modulis – 1 skyrius

1 Modulis
2 Modulis
 3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

2 modulis – 1 skyrius

E-prekyba Europoje

1989 m. Tim Berners-Lee išrado pasaulinį internetą. 1991 m. rugpjūčio 6 d. sukurta pirmoji internetinė svetainė - info.cern.ch
Kelionė po ,,Google” užkulisius (anglų kalba su italų subtitrais)

Situacijos apžvalga

1993 m. “CERN” sukūrė “World Wide Web” – atvirą įrankį darbui, tyrimams ir komunikacijai, kurio paplitimas šiandien, vartojant skaitmeninėje aplinkoje paplitusį terminą, dėl įvykusios sklaidos greičio gali būti palyginamas virusui. Pasaulinis interneto tinklas – vienas iš pasaulinių išradimų, pakeitusių žmonijos istoriją. Šimtai ir tūkstančiai žmonių šiandien naudodamiesi – naršydami šiame tinkle, išnaudodami jo teikiamas galimybes sukuria galimybes žmonijos vystymuisi ir pokyčiams.

Nepaisant to, kad šiandien negalime teigti, kad sukurtas tinklas negali būti apibūdinamas vien tik šviesiomis spalvomis, tačiau Šveicarijos kompanijoje CERN dirbusio anglų kilmės Timo Bernerso Lee, išradėjo, sukūrusio svetainių aprašymo kalbą HTML, apjungusią tekstą, vaizdą ir garsą, dėka galime vystyti idėjas ir projektus, kurių be šio išradimo, tame tarpe ir e-prekybos, nebūtų. Ši erdvės negalime palyginti su nuolat dėvima uniforma – ji nuolat sparčiai kinta, todėl faktai ir statistika, kurią rasite susipažindami su šio modulio medžiaga, jau gali būti pakitusi dėka sparčiai besivystančios rinkos ir jos klientų poreikių.

Norėdami plačiau susipažinti su “World Wide Web”, kuris šiandien yra daugelio iš mūsų nepakeičiama darbo ir asmeninio gyvenimo priemonė, istorija, kviečiame apsilankyti //info.cern.ch svetainėje. Nuorodas į jį rasite žemiau.

E-prekyba pasaulyje

 

E-prekybos sistema nuolat vystosi dėka sparčių pokyčių, vykstančių rinkoje ir nuolat augančio klientų poreikio „patirti kažką naujo“. Pasaulio gyventojų, naudojančių internetą, skaičius nuo 1995 m. (1 proc.) iki 2017 m. (50 proc.) išaugo ženkliai. Plačiajuosčio interneto naudojimas nėra vienodai būdingas daugeliui šalių, dėl akivaizdžių tam reikiamos infrastruktūros priežasčių, todėl mobiliojo ryšio plėtra yra labai svarbus interneto rinkos plėtros veiksnys. Planuojama, kad 2018 m. išmaniaisiais telefonas naudosis daugiau nei 36 proc. pasaulio gyventojų, kai tuo tarpu 2011 m. jais naudojosi 10 proc. pasaulio gyventojų, 2017 m. vasario mėn. duomenimis 49,74 proc. visų interneto puslapių peržiūrų buvo atlikta būtent išmaniųjų telefonų pagalba. Mobiliųjų įrenginių ir planšetinių kompiuterių naudotojų skaičius 2016 m. viršijo stalinių kompiuterių skaičių, ir ši naudojimo tendencija tampa vis ryškesnė. Dauguma pasaulinių elektroninės prekybos užsakymų vis dar buvo atlikta naudojantis stacionariais ar nešiojamais kompiuteriais. Išmanieji telefonai yra pagrindinė priemonė, kurią vartotojai naudoja lankydamiesi mažmeninės prekybos tinklalapiuose. Tai skatina e-prekybos evoliuciją ir vystymosi kryptis – patogumą, naudotojų patirtį, klientų patirtį ir naudojamas dizaino priemones (prisitaikantis dizainas, app‘sai), išjudina kitas verslo sritis, skatina skaitmenizacijos procesus. Viena populiariausių interneto veiklų šiandien – naudojimasis socialiniais tinklais. Pats populiariausias aktyviu naudojimu pagrįstas socialinis tinklas šiandien yra Facebook. Šiandien skaičiuojama 1,59 mlrd. aktyvių “Facebook” naudotojų, kurie sudaro beveik pusę viso pasaulio interneto vartotojų. Numatoma, kad 2019 m. Visame pasaulyje bus apie 2,77 milijardo socialinės medijos vartotojų (2016 m. – 2,46 mlrd.) (Statista.com) Galimybė palaikyti ryšį su šeima ir draugais, reikšti nuomonę, pramogauti ir pirkti internetu skatina vis dažnesnį interneto naudojimą visame pasaulyje. Aktyviausi interneto vartotojai – milenium karta – 18-32 metų asmenys, per dieną internete praleidžiantys vidutiniškai 7,43 val.

Infografikas buvo sukurtas naudojant canva.com priemones. Canva yra nemokama grafikos dizaino įrankių svetainė. Joje naudojamas “drag-and-drop” formatas ir suteikiama prieiga prie nuotraukų, grafikos ir šriftų. Įrankiai gali būti naudojami tiek dizaino, tiek žiniatinklio grafikai, tiek spaudai.
Norėdami gauti išsamesnę informaciją, siūlome atsiversti statista.com tinklalapį. “Statista” yra viena iš pirmaujančių interneto statistikos bendrovių. “Statista” komanda, sudaryta iš daugiau kaip 250 statistikos specialistų, duomenų bazių ekspertų, analitikų ir redaktorių, suteikia vartotojams novatorišką ir intuityvią kiekybinių duomenų, statistikos ir susijusios informacijos tyrimo priemonę. Produktas skirtas bet kokio dydžio verslo klientams ir mokslininkams. Konsultantų firmos ir žiniasklaidos agentūros licencijuoja jos paslaugas, didelių korporacijų strategijos ir rinkodaros skyriai iš įvairių pramonės šakų j naudoja savo veikloje. Jų klientų bazėje yra daugybė visame pasaulyje veikiančių bendrovių ir aukščiausių akademinių institucijų. Nuo platformos pradžios 2008 m. Statista užregistravo daugiau nei 1 000 000 vartotojų.
Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt