logo

(LT) 5 modulis – 4 skyrius

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

5 modulis – 4 skyrius

Šiame skyriuje Jūs rasite:

 

  • El. pašto rinkodara
  • El. pašto rinkodaros matavimo įrankiai
  • Tiesioginė el. pašto rinkodara
  • Naujienlaiškiai
  • Sutarčių el. paštas
Tai užtruko ilgiau, nes neturėjau laiko tam sutrumpinti.
Blaise Pascal – The provincials
Šiame skyriuje mes siūlome Jums pasižiūrėti vaizdo įrašą iš Google garage, skirta el. pašto rinkodarai.

El. pašto rinkodara

El. pašto rinkodara apibrėžia el. paštu naudojamų veiksmų rinkinį, skirtą kurti reklaminius veiksmus, siekiant sukurti tiesioginius ir asmeninius ryšius su esamais klientais (juos išlaikyti) arba su potencialiais klientais (įsigyti juos). Šią veiklą paprastai reglamentuoja pasirinkimo sistema (pasirinkimas, per kurį naudotojas išreiškia savo sutikimą būti įtrauktu į adresų sąrašą, norint gauti reklamą arba informaciją el. paštu).

Reklaminiai el. laiškai, taip pat žinomi kaip DEM (tiesioginė el. pašto rinkodara) ir naujienlaiškiai, yra dažniausiai naudojamos el. pašto rinkodaros formos. Šiandien yra daug programinių įrangų, skirtų el. pašto rinkodarai. Norėdami gauti daugiau informacijos, rekomenduojame aplankyti Capterra svetainę: programinės įrangos palyginimo svetainę. Capterra naudoja skirtingus palyginimo metodus

 

Programinės įrangos el. pašto palyginimo įrankiai:

 

Capterra svetainėje taip pat rasite būdą, kaip suprasti el. pašto rinkodaros programinės įrangos veikimo ir naudojimo mechanizmus.

Norėdami sužinoti daugiau apie SendGrid SendGrid ir HubSpot: išleistą el. pašto rinkodaros dokumentą perskaitykite „El. pašto rinkodara – mitai, eksperimentai, įkvėpimas“ e-knygą (anglų k.)

 

El. pašto rinkodaros rezultatų vertinimas

El. paštas yra labai populiarus komunikacijos įrankis: žmonės kiekvieną dieną siunčia ir gauna el. laiškus visame pasaulyje. Tam, kad suprasti bendrą vaizdą, galite susipažinti su neseniai atliktu Radicati Group tyrimu, kuris 2019 m. numato, kad bus apie 3,8 milijardus el. pašto vartotojų pasaulyje: daugiau nei pusė visos planetos gyventojų.

Radicati Group įvertinimai gali būti šiek tiek pervertinti, tačiau šie skaičiai tikrai aktualūs. Toliau paveikslėlyje pateikiame Statista sukurtą Gmail naudotojų evoliucijos vaizdą.

Norėdami gauti daugiau informacijos, mes taip pat siūlome tyrimą, kuriame renkami statistiniai duomenys apie el. pašto rinkodaros efektyvumą, pagal kurį 60 proc. apklaustų žmonių teigia, kad el. pašto rinkodara įtakoja jų pirkimus. Map Consumer Views 2016.

Aktyvūs Gmail vartotojai visame pasaulyje: 2012 sausis – 2016 vasaris (milijonai vartotojų)

ATIDARYMO DAŽNIO RODIKLIS

Atidarymo dažnio rodiklis rodo atidarytų pranešimų procentą, apskaičiuotą nuo visų siunčiamų pranešimų skaičiaus. Atidarymo dažnio rodiklio procentas kartais gali būti labai mažas: atidarymo dažnio rodiklis nuo 10 iki 30 proc. laikomas fiziologiniu. Svarbu atsižvelgti į šiuos duomenis vertinant pranešimų atidarymo tendenciją.

PASPAUDIMŲ RODIKLIS (ENG. CTR- CLICK THROUGH RATE)

Šis rodiklis nustato žmonių skaičių, kurie atidarę ir perskaitę el. laišką, atidaro el. laiške įterptas nuorodas. Pagrindinės pašto paslaugos seka šiuos duomenis. Rekomenduojamas fiziologinis vidurkis yra nedidelis, nuo 5 iki 10 proc., taip pat šiuo atveju naudinga atsižvelgti ne tik į sektoriaus vidurkius, bet ir į siunčiamų el. laiškų istoriją. Pavyzdžiui, MailChimp pateikia ataskaitą, kurioje nurodomos dažniausiai atidaromos naujienlaiškio nuorodos: labai naudinga priemonė norint išsiaiškinti vartotojų pomėgius ir didžiausio susidomėjimo temas.

PRISTATYMO IR ATMETIMO RODIKLIS (ENG. DELIVERY RATE AND BOUNCE RATE)

Pristatymo rodiklis parodo pristatytų pranešimų skaičių.

Atmetimo rodiklis parodo koks pranešimų procentas sugrįžta dėl to, kad buvo neįmanoma juos pristatyti.

El. laiškai gali sugrįžti atgal, nes el. pašto adresas neegzistuoja arba yra neteisingas. Šiuo atveju, mes kalbame apie kietąjį atmetimą. Jeigu el. laiškai sugrįžta nes pašto dėžutė yra pilna arba dėl laikinos serverių perkrovos, mes susiduriame su taip vadinamais minkštais atmetimais. Minkštas ir sunkus atmetimai yra gana įprastas reiškinys – tai yra pašto dėžutės fiziologinė apyvarta, kuri priimtina, jei ji yra mažesnė nei 5 proc.

Tikslinė el. pašto rinkodara (eng. DEM Direct Email Marketing)

DEM tai tikslinis el. laiškas, kuris aiškiai, veiksmingai ir konkrečiai reklamuojama produkciją, renginį ar prekės ženklą. Šis įrankis, kuris gali papildyti naujienlaiškį bendrojo el. pašto rinkodaros strategijos kontekste, gali būti naudojamas, kai norite pasiekti naujus klientus arba paleisti įtaigius reklaminius pasiūlymus.

Pagrindinis DEM skirtumas nuo naujienlaiškio yra jo neįprastas pobūdis. Būtent dėl šios priežasties, kai tik yra nustatomas idealus tikslinės rinkodaros kampanijos tikslas, auditorija dažnai randama išorėje. DEM gali, kai kuriais atvejais, būti pirmasis žingsnis į kontaktų sąrašo kūrimą, kuris vėliau nukreipia periodinio naujienlaiškio siuntimą.

Naujienlaiškiai

Pranešimai (dažniausiai informaciniai pranešimai), kurie yra periodiškai siunčiami ištikimai auditorijai, gali būti apibrėžti. Svarbiausias elementas, skirtas naujienlaiškių planavimui ir valdymui, yra gavėjų atranka: klientų duomenų bazės, perspektyvos ir suinteresuotųjų šalių kūrimas, palaikymas ir vystymas yra esminis įrankio veiksmingumo elementas, todėl svarbu kiekvieną kartą, kai yra galimybė, surinkti elektroninio pašto adresus.

Redakcinis planavimas yra labai svarbus naujienlaiškio turiniui. Naujienlaiškio charakteristikos tai, iš tiesų, yra įdomaus turinio siuntimo ir platinimo periodiškumas. Svarbu suprojektuoti dizainą, kuri galima būtų pakartotinai panaudoti lengvai pakeičiant tiek turinį, tiek išdėstymą.

Toliau paveikslėliuose pateikiame keletą naujienlaiškių pavyzdžių: Oil Carli, Eataly, Amazon, Harvard Business Review, Oksfordo owl, busuu, Internet bookshop Italy, SiteGround. Peržiūrint naujienlaiškius, kuriuos siūlome, Jūs galite be vargo suprasti, kuo jie skiriasi vienas nuo kito: kai kurie naudoja patrauklius paveikslėlius, kiti naudoja piktogramas ar piešinius. Kai kurie yra informatyvūs, kiti reklaminio pobūdžio. Tačiau viskas yra kruopščiai suplanuota, atsižvelgiant į jų atstovaujamos įmonės veiklą ir tikslą.

Kaip ir bet kuris komunikacijos įrankis, naujienlaiškis turi būti sukurtas atsižvelgiant į įmonės įvaizdį, į tikslinę auditoriją ir į įmonės nustatytus tikslus; jis turi būti parašytas tikslą atitinkančia kalba, bet visada turi būti aiškiai ir lengvai įskaitomas. Naudokitės taisykle: visada įdėkite nuorodas į svetaines ir kitus panaudotus kanalus: Facebook, Instagram, Twitter ar kt.

Automatiškai siunčiami laiškai

Automatiškai siunčiami el. laiškai, skirti patvirtinanti tam tikrą sandorio etapą: užsakymo patvirtinimas, pranešimas apie pristatymą, sąskaitos faktūros siuntimas ir kt.

Mailchimp

MailChimp yra viena populiariausių pasaulyje programinių įrangų, naudojamų produktų pardavimų skatinimui internete. MailChimp – tai elektroninio pašto rinkodaros programinė įranga (EMS) suteikianti galimybę sudėlioti siunčiamų naujienlaiškių dizainą, išsaugoti jų šablonus ir jus išsiųsti. Dėl parasto naudojimo ir funkcionalumo sistemą pamėgo jau daugiau nei milijonas naudotojų.

MailChimp leidžia lengvai sukurti įvairaus tipo naujienlaiškius ir jais dalintis socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip “Twitter” ar “Facebook”, todėl tai gali tapti įmonės platforma skelbti savo jos naujienas. Sukurkite žmonių, kuriems norite parduoti savo produktus, sąrašą ir išsaugokite tolimesniam naudojimui. Sukurkite naujienlaiškių šablonus savo produktams. Tai leis jums naudotis sąrašais ir šablonais vėl ir vėl, neskiriant laiko naujam kampanijų kūrimui.

Jei turite internetinę parduotuvę, jums taip pat gali prireikti savo klientams nusiųsti informaciją apie jų atliktus pirkimus ir paskyros būseną. Tokius laiškus klientai gali gauti automatiškai, naudojantis jau minėta Mailchimp programa. Plačiau apie tai (anglų k.)

Asmens sutikimas gauti el. laškus yra labai svarbus – tiek siekiant atitikti asmens privatumą saugančių teisės aktų reikalavimus, tiek turėti aktyvų potencialių klientų sąrašą: asmenys, kurie sutiko gauti pranešimus el. paštu yra labiau įsitraukę ir susidomėję jūsų įmonės veikla, o pats pranešimas yra efektyvesnis.
Asmens sutikimas gauti el. laškus yra labai svarbus – tiek siekiant atitikti asmens privatumą saugančių teisės aktų reikalavimus, tiek turėti aktyvų potencialių klientų sąrašą: asmenyss, kurie sutiko gauti pranešimus el. paštu yra labiau įsitraukę ir susidomėję jūsų įmonės veikla, o pats pranešimas yra efektyvesnis.
Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt