Lietuvių kalba

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

Me-commercer: e-verslas mikro įmonėms

Žvalgotės naujo darbo e-prekybos srityje?

Jei taip, siūlome jums kelią: baigę šią mokymo programą, perprasite e-verslo mechanizmus ir jo teikiamas galimybes mikroįmonėms bei galėsite tapti nepriklausomu šios srities konsultantu – ME-COMERCERIU.

Kursą sudaro šeši moduliai – suteiksiantys jums reikalingus žinių pagrindus ir įrankius, reikalingus sukurti, valdyti ir skatinti mikro įmonių, užsiimančių ir tradiciniais amatais, ir žemės ūkiu, ir prekyba ar gamyba, e-verslą. Mikro įmonės sudaro 92.8 proc. viso ES įmonių skaičiaus. Nepaisant to, kad reta jų gali pasigirti gebanti įveikti pasaulinės skaitmeninės rinkos iššūkius naudodamasi vien vidiniais ištekliais, daugelis jų pasižymi išskirtine produktų kokybe ar teikiamomis paslaugomis, giliomis tradicijomis ir profesionalumu.

Šias įmones galima vadinti ir varomąja šalių ekonomikos variklio jėga, turinčia didelį potencialą plėtoti e-prekybą, tačiau tam joms reikia žmonių, galinčių padėti atrasti savo e-prekybos kelią daugiapakopėje elektroninės prekybos sistemoje, atitinkančią jų poreikius ir galimybes. Kursas jums suteikia galimybę dirbti toje veiklos srityje, kuri anksčiau plačiai dar nėra nagrinėta. Jei savyje gebėsite atrasti iniciatyvumo ir noro mokytis – jūsų laukia plačios karjeros galimybės ir verslo perspektyvos. Šiame puslapyje atrasite atskirų programos modulių turinio aprašymus: pirmieji penki pateikia e-verslo vystymo gaires, šeštajame pateikiama įgūdžių ir įrankių, reikalingų pradėti individualią e-prekybos verslo konsultanto veiklą, apžvalga. Kiekviename modulyje pateikiamos realios įmonių istorijos, kurias parinkome jums: istorijas, kurias mes galime pavadinti ,,švyturiais”, galinčiais mums padėti rasti įkvėpimą. Kiekvieno modulio pabaigoje rasite testus, leidžiančius jums pasitikrinti įgytas žinias.

1 MODULIS apibūdins ir pagilins jūsų žinias bendrame šio kurso kontekste: mikroįmonių situacijoje Europoje. Čia sužinosite pagrindinius mikroįmonę apibrėžiančius rodiklius, jų skaičių, rolę Europos ir nacionalinėje ekonomikos sistemoje; jų vystymosi politikos kryptis. Šioje dalyje sužinosite, kodėl šis sektorius vertas Jūsų dėmesio ir kodėl mikroįmonių e-prekyba yra galimybė žmonėms, įmonėms ir visai mūsų ekonomikos sistemai.

Čia taip pat susipažinsite su ES veiksmais, kuriais remiamas mikroįmonių vystymasis atsižvelgiant į jų poreikius ir perspektyvas.

Ši, 1-mojo modulio iliustracija buvo sukurta naudodajant “Adobe”  SPARK programą “Post”. Visą šią programa galima rasti “Adobe Creative Cloud” rinkinyje, o pagrindinėmis jos funkcijomis galima naudotis ir internetinėje programos versijoje. Programos valdymas yra nesudėtingas, o jos pagalba sukuriamus pranešimus, puslapius ir pristatymus galima bendrinti interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose – ,,,Facebook” puslapiuose, ,,Instagram” ir pan.

4 MODULYJE rasite priemonių, skirtų pradėti e-prekybos veiklą, rinkinį: e-prekyvietes, internetines pardavimo platformas, dropshippinga bei įvada į B2C ir B2B rinkas.

4 MODULIO įvado vaizdas sukurtas naudojantis vienu iš PIKTOCHART šablonų, skirtų kurti prezentacijoms. Pagrindinėje versijoje programa pristatymus leidžia išsaugoti tik png formatu, taigi šiuo atveju buvo išsaugotas pirmasis pristatymo puslapis panaudojant jį kaip nemokamą nuotrauką.

2 MODULIS apibrėžia pasaulinę ir Europos e-prekybos sistemą bei aktualiausias projekto partnerių šalių – Lietuvos, Italijos, Čekijojos ir Italijos e-prekybos tendendencijas. Išsamiau pažinti šį sektorių jums padės apibendrinti statistiniai ir infografiniai duomenys. Šioje mokymo programos dalyje, pradėdami nuo interneto ištakų, sužinosite, kaip jis naudojamas šiandien ir kokios jo galimybės laukia Jūsų ateityje. Įsisavinę šią, interneto paplitimo fenomeną atskleidžiančią informaciją, tvirčiau žengsite tolimesniu šio kurso keliu.

Kuriant šį vaizdą buvo panaudotas SPARK programos – “Post” formatas. Atsvelgiant į pagrindinę svetainės spalvą – geltoną – buvo pakeistas vaizdas, išdėstymas ir šriftas. Vienas, du trys, ir kaip sako pati SPARK programa: Abracadabra!

5 MODULYJE apžvelgtos komunikacijos priemonės, kurios gali būti naudojamos reklamuoti e-prekybą. Daugiausia dėmesio skiriama socialinei žiniasklaidai ir el. pašto rinkodarai. Čia taip pat rasite keletą analizės įrankių, skirtų komunikacijos ir reklamos veiklos rezultatams įvertinti.

Šiame paveikslėlyje panaudotas vienas iš siūlomų “PIKTOCHART” programos šablonų, kurį galite rasti skiltyje “Infographic”.

3 MODULYJE rasite informaciją ir praktines rekomendacijas apie viską, ką jums reikia žinoti ir pasirengti prieš pradedant ME-COMERCERIO veiklą: įvadą į verslo modelius, jų reguliavimo sistemos apžvalgą, mokėjimo sistemas, duomenų valdymo sistemoms reikalingas apsaugos sistemas, informaciją reikalingą rengiant logistikos ir rinkodaros planus.

3 MODULIO iliustracija sukurta naudojantis PIKTOCHART. sukurtu modeliu. Pradedant nuo pagrindinio modelio (spausdinimui), įtraukėme keletą piktogramų (pasiekiamų pačioje programoje) ir standartines teksto formas. Baigus kurti atvaizdą, jis buvo išsaugotas .png formatu ir įkeltas į šį tinklalapį. Programa taip pat leidžia publikuoti sukurtus failus tiesiai internete (naudodami mygtuką “dalintis”).

6 MODULIS yra skirtas jums. Jame rasite įrankius ir praktines nuorodas, padėsiančias pradėti e-prekybos konsultacinę veiklą. Tai ir reikalingų šiai veiklai Įgūdžių tobulinimas, ir strategijos, padėsiančios pristatyti save ir savo verslą. Šį modulį galite tyrinėti jums patogiu metu ir tempu, tačiau mes jums patariame tai padaryti mokymosi kelio pradžioje – tai padės jums išsamiau suprasti ir įsisavinti visą kurso medžiagą, o pažangą galėsite vertinti naudodamiesi čia pateikiamomis pratybomis.

Šio modulio iliustracija sukurta naudojantis programa Canva. Canva yra nemokama grafikos dizaino įrankių svetainė.

Žemėlapis

DALYVAUKITE MOKYMO KURSUOSE, GAUKITE JO BAIGIMO SERTIFIKATĄ IR TAPKITE ME-COMMERCERIU!
Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt