logo

(LT) 5 modulis – 3 skyrius

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

5 modulis – 3 skyrius

Šiame skyriuje Jūs rasite:

 

  • socialinę rinkodarą: funkcijas ir įrankius
  • pagrindinės socialinės žiniasklaidos rinkodaros apžvalgą
  • socialinės žiniasklaidos įrankius analizei ir valdymui
Facebook suteikia platformą, kurioje mes galime sustiprinti savo prekės ženklą, kurti vartotojų bendruomenę ir paversti šiuos vartotojus mokiais klientais. Tai unikalu ir galinga.
Herman Cheng generalinis direktorius, FunShare – Dalla pagina Facebook verslas

Reklama socialiniuose tinkluose

E-prekybos rinkodaros plane socialiniai tinklai yra svarbūs elementai; iš kitos pusės, renkantis tokį kanalą būtinai reikia atidžiai įvertinti veiklos metodus, galimybes ir rizikas.

Siūlome atkreipti dėmesį:

  • socialiniai tinklai, net ir įmonėms, yra svarbi komunikacijos priemonė;
  • naudojant socialinius tinklus įmonė gali sustiprinti savo įvaizdį ir plėtoti savo prekės ženklo tapatumo strategiją, sukurdama teigiamą internetinę reputaciją (taip pat žr. 6 Modulį – 4 skyrių);
  • kiekvienas socialinis tinklas turi savo ypatumų ir skirtingas vartotojų grupes: todėl būtina, kad įmonė pasirinktų tinkamus kanalus, susijusius su jos realiu ir potencialiu tiksliniu klientu;

 

Priežastys, dėl kurių žmonės eina į socialinius tinklus skiriasi nuo priežasčių, kodėl jie naršo internete, ieškant produkto ar paslaugos: dėl šios priežasties būtina žvelgti į socialinės žiniasklaidos rinkodaros politiką kaip į socialinius tinklus, skirtus kurti tinklą, pasitikėjimą ir empatiją; intriguoti žmones ir įtraukti juos į prekės ženklo identiteto politiką.

Būtina aiškiai apibrėžti referencinį tikslą – nustatyti pageidaujamus kanalus; būtina apibrėžti tikslus, strategiją, būtinus išteklius ir technologijas, kurios gali būti naudojamos;

taip pat būtina įvertinti rezultatus, siekiant nustatyti bet kokius taisymo ar tobulinimo veiksmus;

galiausiai, reikia nepamiršti, kad pagal savo pobūdį socialinė žiniasklaida leidžia vartotojams komentuoti, užduoti klausimus, kritikuoti ir jums reikia būti pasirengusiems viską atlikti profesionaliai.

Naudodamasi socialinės žiniasklaidos rinkodara, įmonė gali papasakoti savo istoriją, pristatyti savo vertybes, darbuotojus, politiką, ilgalaikę viziją, atkreipti dėmesį į ĮSA politiką (Įmonių socialinė atsakomybė: aplinka, taikinimas, lyčių lygybė ir kt.). Daugiau informacijos rasite skyriuje „Atvejo pavyzdžiai”, kuriame, be kitų dalykų, siūlome apsilankyti Volvo Facebook puslapyje, kuriame rasite vaizdo įrašus apie naujausius Švedijos automobilių gamintojų modelius, o taip pat, pavyzdžiui, vaizdo įrašus apie įmonės įsipareigojimus aplinkai.

Naudodamiesi verslo modeliu Canvas (žr. 3 Modulio 1 skyrių), galima dirbti su socialinės žiniasklaidos rinkodaros strategijos apibrėžimu, pradedant nuo analizės surinktų duomenų modelio apibrėžime.

Facebook puslapiai

“Facebook” verslui skirtoje skiltyje rasite naudingos informacijos apie tai, kaip sukurti įmonės FB paskyrą ir kaip ją tvarkyti. Facebook siūlo sukurti vietą, kurioje žmonės galėtų supažinti su jūsų verslu (sukurti vietą žmonėms bendrauti su jūsų verslu). Svetainėje pateikiamos nuorodos apie tai, kaip kurti ir tvarkyti puslapį bei nurodymus, kaip stebėti veiklą.

Tarp paslaugų, kurias “Facebook” siūlo savo vartotojams, yra “Facebook” planas, kuriame pateikiama keletas pamokų šiomis temomis:

FACEBOOK REKLAMA

Facebook gali būti naudojamas kaip socialinės žiniasklaidos rinkodaros įrankis – Facebook reklamos. Kaip ir bet kuriam kitam rinkodaros įrankiui, net ir Facebook skelbimams, labai svarbu apibrėžti tikslus, užduotis bei biudžetą, atlikti priežiūros bei vertinimo veiklas. Facebook skelbimų redaktorius siūlo daug priemonių tam atlikti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite puslapyje ir pabandykite atlikti modeliavimą. Pasinaudodami nuoroda, rasite sėkmės istorijų seriją anglų kalba.

TWITTER

“Twitter” vieną iš savo skyrių paskyrė verslui (anglų k.)

Šioje erdvėje “Twitter” apibūdina įmonėms teikiamas paslaugas, pagrindinius socialinio tinklo veikimo principus bei “Twitter” skelbimų puslapį. Suprasti techninius “Twitter” teikiamų paslaugų principus yra gana paprasta. Didesnis iššūkis šiame socialiniame tinkle yra atitinkančio ilgalaikius įmonės tikslus vieningo ir kokybiško turinio sukūrimas.

YOUTUBE

Youtube yra daugiausiai naudojama socialinė vaizdo dalijimosi žiniasklaida pasaulyje, kuri turi daugiau nei milijardą vartotojų daugiau nei 88 šalyse. Ji yra prieinama 76 kalbomis ir turi milžinišką potencialą kaip internetinis rinkodaros įrankis įmonėms.

Veiksmingo, naudingo, įdomaus ir kryptingo vaizdo įrašo kūrimas nėra lengvas darbas, tačiau, jei turite įdomią medžiagą, Youtube kanalo atidarymas nėra neįmanoma misija. Vėlgi Google vadovas yra puiki pagalba.

LINKEDIN

“LinkedIn” yra populiariausias profesionalus jungiantis socialinis tinklas pasaulyje, jungiantis daugiau nei 500 milijonų vartotojų. “LinkedIn turi aiškią misija: apjungti profesionalus iš viso pasaulio, padėti jiems tapti pasiekti savo profesinius tikslus ir tapti produktyvesniems”.

Daugiau informacijos (anglų k.). Registruotis galite čia.

LinkedIn taip pat turi e-mokymosi platformą inLEARNING (anglų k.).

INSTAGRAM

Instagram puslapis verslui: //business.instagram.com/?locale=en

PINTEREST

Kiekvieną dieną milijonai žmonių naudoja ir aplanko Pinterest svetainę, o daugiau nei 75 proc. Pinterest sąrašų yra gaunami iš įmonių.

Pinterest yra naudojamas įmonėmis kaip bendravimo įrankis su potencialiais ir esamais klientais: vienas iš įrankių, kuriuos siūlo mums internetas. Techniškai, sukurti verslo paskyrą Pinterest svetainėje ir sujungti ją su kitomis skaitmeninėmis rinkodaros priemonėmis visai paprasta. Sunkumai, kaip visada, atsiranda kai reikia sukurti patrauklų tekstą lankytojams.

Pinterest svetainėje rasite visas Jums reikalingas instrukcijas tam, kad pradėti ja naudotis, įskaitant prekės ženklo vartojimo taisykles (anglų k.).

 

WHATSAPP BUSINESS
WhatsApp Business yra programėlė skirta smulkaus verslo savininkams. WhatsApp Business pagalba, Jūs galite bendrauti su klientais, nes programos įrankių dėka yra greitai ir organizuotai reaguojama į pranešimus. Italija yra viena pirmųjų šalių, kur atsirado nauja versija, kartu su Jungtinėmis Valstijomis, Jungtine Karalyste, Meksika ir Indonezija. Programa atsiveria įmonėms siūlydama tam tikras pritaikytas funkcijas, kurios skiriasi nuo standartinės versijos. Programa išlaiko tą patį grafinį vaizdą, bet leidžia įmonėms rodyti esamiems ir potencialiems klientams informaciją apie savo verslą: pradedant nuo svetainės adreso, baigiant e-laiškų siuntimu. Pačios aktualiausios naujovės yra greiti atsakymai su pasisveikinimo pranešimais ir pranešimais apie Jūsų nebuvimą ir trumpų žinučių sudarymu, kurios yra siunčiamos automatiškai klientams, kai jie domisi konkrečia informacija, pavyzdžiui, darbo valandomis ar tam tikrų produktų/medžiagų prieinamu. Įmonių savininkams (tik jiems arba darbuotojui ar konsultantui, atsakingam už verslo profilio valdymą), naudojant unikalų identifikacijos numerį, kurio negalima dalytis, yra galimybė patikrinti statistinius duomenis, tokius kaip skaitomų pranešimų skaičius, siekiant nustatyti veiksmingesnes strategijas už kitų. Įmonės paskyra yra atpažįstama vartotojams, nes ji yra pažymėta išskirtiniu bruožu (kaip tai jau vyksta su mėlyna spalva šalia Facebook vardų) ir, kaip teigiama įmonės tinklaraščio (anglų k.) paskelbtoje pastaboje: “esami WhatsApp vartotojai ir toliau galės naudotis programa, be naujos versijos parsisiuntimo, ir galės pilnai kontroliuoti gautus pranešimus, įskaitant galimybę blokuoti bet kokį numerį (net veiklos numerius) ir pranešti apie nepageidaujamus pranešimus (angl. Spam).”
Programa taip pat siūlo analitines funkcijas ir leidžia Jums įvertinti siunčiamų, pristatytų ir skaitytų pranešimų skaičių.

Socialinės žiniasklaidos analizės ir valdymo įrankiai

 

Socialinės žiniasklaidos rinkodaros vertinimo analizės įrankių yra daug, o analizė kartais būna labai sudėtinga. Šiame skyriuje mes parodysime keletą stebėjimo priemonių, kurias teikia įvairūs socialiniai tinklai. Be to, siūlome Jums Google valdymo priemonių rinkinį (anglų k.), skirtą skaitmeninės rinkodaros strategijoms. Komplekte siūlomos įvairios analizės priemonės, naudingos vartotojų tendencijoms ir elgesiui tirti.

Norėdami vienu metu stebėti ir valdyti kelis socialinius kanalus, galite paeksperimentuoti su šiais įrankiais:

Hootsuite ir Buffer: įrankiai, kurie supaprastina tyrimą, programavimą, valdymą ir socialinio turinio ataskaitas. Hootsuite platformoje taip pat yra keletas nemokamų kursų, kaip naudoti socialinę žiniasklaidą kaip rinkodaros įrankį.

Tweetdeck yra Twitter valdymo ir planavimo platforma.

Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt