logo

(LT) 5 modulis – 2 skyrius

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

5 Modulis – 2 skyrius

Šiame skyriuje Jūs rasite:

 

  • Įvadą į SEO, SEA ir SEM koncepciją
  • Google optimizavimo vadovą
  • Veiklos priemones
Nėra jokių stebuklingų triukų, kuriuos pateiktų SEO, kurie lemtų, kad Jūsų svetainė užimtų pirmaujančias pozicijas. Labai svarbu nepamiršti, kad bet koks SEO potencialas bus tik toks, kokios kokybės bus Jūsų verslas ar tinklapis. Tokiu būdu sėkmingas SEO padeda Jūsų tinklapiui išsiveržti į priekį. Maile Ohye
Didelis atmetimo rodiklis, trumpai praleistas laikas svetainėje ir nedidelis puslapių lankomumo skaičius rodo, jog vartotojai nesidomi jūsų svetaine taip, kaip jie turėtų. Reitingavimo veiksniai SEMrush 2.0 tyrimas

Tokie terminai kaip SEM, SEO ir SEA yra gerai žinomi visiems, kas susijęs su tinklų rinkodara (tiek verslininkai, tiek pilni ryžto konsultantai), bet šių akronimų neapibrėžtumas yra palčiai paplitęs, kaip ir naujų optimizavimo priemonių naudojimas. Tam, kad sukurti tinklinės rinkodaros kampaniją Jūs privalote žinoti ką reiškia šitie terminai ir kaip jie veikia, nes šitie įrankiai veikia kaip viena bendra rinkodaros strategija. Pavyzdžiui, Jūs negalite galvoti apie darbą su Google Ads kol neoptimizavote savo svetainės ar nesukūrėte greito ir saugaus tinklalapio. Lygiai taip pat Jūs negalite galvoti apie sėkmingo tinklaraščio (angl. blog) kūrimą, neturėdami kokybiško teksto ir nepasidalindami su juo socialiniuose tinkluose.

Akronimų reikšmės:

  • Marketingo paieškos sistema (SEM)
  • Optivizavimas paieškos sistemoms (SEO)
  • Reklamos paieškos sistema (SEA)

 

Tam, kad pagilinti žinias ir suprasti šitų terminų vertę mes siūlome Jums pasižiūrėti Youtube vaizdo (anglų kalba) įrašą iš NetStrategy, kuris suprantamai paaiškina jų reikšmę. Taip pat siūlome patyrinėti šiuos tris įdomius šaltinius apie SEM:

Svetainė SEMPO yra didžiausia pasaulinė ne pelno siekianti organizacija aptarnaujanti pramonės industriją, mokslinius tyrimus, skaitmeninę rinkodarą ir specialistus, kurie dirba šituose sektoriuose.

Asmeninis Danny Sullivan tinklaraštis (anglų kalba) (angl. blog) yra nuoroda visiems, kurie įvairiais būdais susiję su optimizavimu.

Search Engine Land“ (anglų kalba) internetinis žurnalas specializuojasi šioje pramonėje.

SEM

SEM – tai Marketingo paieškos sistema. SEM yra internetinės rinkodaros santrauka pritaikyta paieškos sistemoms, ir apima visus metodus ir strategijas, kurių tikslas iškelti svetaines į pirmą poziciją tiek natūraliomis, tiek PPC („Pay-per-click“) kampanijomis. SEM, pradiniame Danny Sullivan apibrėžime, yra SEO ir SEA kartu paėmus.

SEO

SEO yra optimizavimas paieškos sistemoms, metodų rinkinis, kurio paskirtis yra svetainių vietos nustatymas paieškos sistemose, siekiant nustatyti tam tikrus raktažodžius SERP – paieškos rezultatų puslapyje (Google, Bing, Yahoo ir t.t.).

Į SEO įeina:

  • Operacijos vykdamos pačiame puslapyje, pavyzdžiui, teksto ir tinklapio kodo optimizavimas;
  • Operacijos vykdamos už puslapio ribų arba operacijos, kurios apima nuorodų platinimą kituose svetainėse, tinklo reputaciją ir kompetenciją.
  • Norėdami sužinoti daugiau, rekomenduojame paskaityti yoast.com (anglų kalba) siūlomą SEO mokymosi medžiagą visiems.
SEA

SEA – tai Reklamos paieškos sistema. SEA susideda iš mokamos reklamos paieškos sistemose ir jų siūlomų reklaminių įrankių. Nors tiesiogiai nėra paminėta, bet visi akronimai ir susijusi su jais veikla yra susieti su paieškos sistemos gairėmis.

Daugiau informacijos

Pradėkite nuo “Google” paieškos sistemos optimizavimo. Norintiems suprasti SEO mechanizmus, gilintis, eksperimentuoti ir gauti geriausią palaikymo vadovą padės “Google” paieškos konsolė. Vadovas siūlo išsamią SEO pagrindų apžvalgą verslo įmonėms, konsultantams, taip pat žiniatinklio valdytojams bei SEO ekspertams. Žemiau patekiame Jums rekomenduojamų nuorodų sąrašą. Informacija pateikiama anglų kalba.

 

SEO tai pastoviai besivystantis sektorius. Tam, kad padėti Jums suprasti kokios yra naujausios pramonės tendencijos, siūlome peržiūrėti SEMrush (anglų kalba) svetainę, iš kurios galite atsisiųsti analizės faktoriaus reitingavimo vadovą, paliekant savo duomenis. SEMrush atliko savo pirmąją reitingavimo faktorių paiešką 2017 m. birželio mėn. 2017 m. vadove buvo pateikti 12 faktorių. Neseniai buvo išleistas naujas 2017 m. vadovas.

Papildoma informacija

Lietuvoje galime rasti nemažą įmonių, siūlančių SEO svetainių optimizavimo paslaugas. Paslaugos yra mokamos, todėl prieš sudarydami paslaugų sutartį turėtumėte pasidomėti įmonės/ specialisto darbų pavyzdžiais ir rekomendacijomis. Įmonės ir pavieniai blogerniai lietuvų kalba yra sukurę ne vieną nemokamą SEO įrankį, kurie padės Jums padės suprasti pagrindinius SEO principus, kuriuos vėliau galėsite tobulinti savarankiškai ar specializuotuose kursuose. Keletas tokių:

//seopaslaugos.com/11-nemokamu-irankiu-seo-specialistams/

//spauskcia.lt/seo-irankis/

//www.seok.lt/lt/seo-tools

Papildoma informacija

Pagal SEMrush tyrimą, patys tinkamiausi svetainės pozicionavimo elementai paieškos sistemose yra: lankytojų skaičius ir laikas, kurį kiekvienas lankytojas praleidžia svetainėje ir skirtinguose puslapiuose. Iš šių duomenų matyti, kad turinio kokybė yra ir visada bus prioritetinis elementas geriausiam pozicionavimui. Kiti konkretesni elementai taip pat yra svarbūs. Žemiau pateikiamas trumpas įvadas į pagrindinius elementus.

 

Atmetimo rodiklis

Skaičiuojama, koks lankytojų procentas, apsilankęs svetainėje ir atidaręs tik vieną puslapį, uždaro naršyklės langą. Norėdami patikrinti šituos duomenis, Jūs galite pasinaudoti Google Analytics.

 

Nukreipiamasis domenas

Nukreipiamieji domenai, tai tokie domenai (svetainės), iš kurių yra kilusios atgalinės nuorodos (ang. Backlink).

 

Atgalinė nuoroda

Atgalinės nuorodos – tai įeinančios nuorodos iš kitų tinklapių.

 

Apskritai galima teigti, kad nukreipiamieji domenai ir atgalinės nuorodos yra labai svarbus faktorius, padedantis tinkamai nustatyti svetainės vietą paieškos sistemose, tačiau svarbesnis faktorius yra prisijungimų kokybė, o ne kiekybė.

Užsiregistravę SEMrush svetainėje galite gauti Jūsų svetainės atgalinės nuorodos analizę.

 

HTTPS

HTTPS – Saugus hipertekstų persiuntimo protokolas – yra interneto ryšio protokolas, kuris saugo duomenų, kuriais keičiamasi tarp kompiuterių ir svetainių, vientisumą ir konfidencialumą. Norėdami sužinoti daugiau, galite kreiptis į Google vadovą.

 

Inkaro tekstai

Inkaro tekstas (angl. anchor text) yra puslapio teksto dalis, kuri susieta su kitu šaltiniu (vidine ar išorine svetainės dalimi), būtent ši dalis sudaro nuorodų tekstą. Google SEO pradedančiųjų vadove rasite išsamų paaiškinimą ir taisykles, kurių reikia laikytis šioje srityje.

 

Raktažodžiai

Kaip jau minėta 3 Modulyje, raktažodžiai yra žodžiai ar frazės, kurios apibūdina produktą ar paslaugą ir yra naudojamos padėti sistemai nustatyti kada ir kur skelbti Jūsų skelbimą. Norėdami sužinoti daugiau, Jūs galite pasidomėti Google vadovo raktažodžių planavimu.

Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt