logo

(LT) 4 modulis – 2 skyrius

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

4 modulis – 2 skyrius

Šiame skyriuje rasite

 

  • informaciją apie pagrindines e-prekybos platformas, kuriose galite parduoti savo prekes ir paslaugas.

E-prekybos sprendimai

Galimi sprendimai iš esmės yra dviejų tipų: TVS (angl. CMS) platforma – turinio valdymo sistema – arba individuali plėtra.

 

Tarp TVS platformų yra SaaS sprendimai ir atvirojo kodo sprendimai:

SaaS sprendimas – programinė įranga kaip paslauga. Pasirinkti šį sprendimą, reiškia panaudoti esamą pardavimo programinę įrangą ir sukūrus parduotuvę, patalpinti joje produkciją pardavimui; toks sprendimas pats prašosi į rankas, jis nereikalauja jokios programinės įrangos įsikišimo, bet pritaikymo galimybės yra ribotos. Šio sprendimo pavyzdys yra Shopify.

– Sprendimas – Atvirasis kodas. Pasirinkti Atvirojo kodo sprendimą, reiškia naudoti programinę įrangą, sudarytą bendruomenės programuotojų. Programinė įranga turi būti įdiegta serveryje, po to ji gali būti naudojama kuriant e-prekybos svetainę. Pritaikymo galimybės yra didesnės nei SaaS sprendime, bet šis būdas yra sudėtingesnis. Pavyzdžiai, kuriuos siūlome žemiau, yra Prestashop arba Magento. Ši kategorija taip pat apima WooCommerce: specialus prisijungimas prie WordPress (lietuvių kalba).

 

Pasirinktinio kūrimo atveju programinė įranga yra kuriama specialiai ir vėliau įdiegiama serveryje. Šiuo atveju, pritaikymo galimybės yra didelės, tačiau įgyvendinimo ir valdymo sunkumai ir išlaidos dažnai nepagrįsti, ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms.

 

Šiame skyriuje mes atkreipiame dėmesį į keturis alternatyvius sprendimus: Shopify, PrestaShop, WooCommerce ir Magento. Mes eksperimentavome su keturiais sprendimais, tiesiogiai dirbant Shopify platformoje ir kitų trijų palaikymo svetainėse. Shopify siūlo laikiną nemokamą bandomąją versiją ir Jūs galite eksperimentuoti su produkcija neturint savo svetainės. PrestaShop, WooCommerce ir Magento reikalauja domeno ir hostingo.

Norint palyginti rinkoje esančių e-prekybos sprendimus, siūlome pastudijuoti Capterra svetainę, ir perskaityti šį straipsnį.

Žemiau pateiktame paveiksle – “Shopify” pavyzdys.

Norėdami pasimėgauti Shopify teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis, galite užsiprenumeruoti paslaugą nemokamam bandymui; taip pat yra beta versija, kuri suteikia pagrindus internetinės parduotuvės įkūrimui. Tinkle taip pat galima rasti specializuotų mokymų.

Tarp Shopify teikiamų paslaugų taip pat yra Buy Button: paslauga, sukurianti integruotą produkto kortelę ir patikros kortelę, kurias galima įterpti į bet kurio tipo svetainę; paprastas ir įdomus veiksmas eksperimentui, norint sužinoti apie mechanizmus praktikoje. Pvz. Facebook buy button LT

Labai perspektyvus titulinio puslapio skelbimas – „Mūsų misija: leisti kiekvienam turėti sėkmingą internetinę parduotuvę. Mes, bendradarbiaudami su mūsų bendruomene, kūriame atvirojo kodo programinę įrangą elektroninei prekybai. Šiandien PrestaShop, kuri turi daugiau nei milijoną vartotojų, yra viena iš labiausiai naudojamų elektroninės prekybos platformų pasaulyje”. Toks skelbimas suteikia įspūdį, kad Prestashop siūlo patogią ir lengvą prieigą.

 

Skiltyje „demo” galite pabandyti vienodai patrauklias funkcijas: taip pat galite apsilankyti informacijos suvestinėje, kad suprastumėte, kokios yra platformos savybės. Youtube kanale yra daug informatyvių vaizdo įrašų, įskaitant vieną, kuriame pateikiamos instrukcijos, kaip sukurti savo e-prekyvietę (lietuvių k.). PrestaShop, iš esmės, yra gana paprasta sistema. Platforma yra anglų kalba. Joje yra įrengtas veiksmingas palaikymo skyrius, o meniu yra linijinis ir aiškus. Produkcijos talpinimas (fizinis ar virtualus) yra nurodomas per langų seriją, kur reikia įvesti vaizdus ir aprašymus, turimus kiekius ir t.t. Pagrindinės funkcijos gali būti integruotos per modulių pridėjimą.

WooCommerce yra WordPress įskiepis, labiausiai žinomas VTS pasaulyje, tiek svetainėms, tiek tinklaraščio kūrimui. WordPress turi daug įskiepių, kuriuos galite integruoti į pagrindines funkcijas; tarp jų yra WooCommerce: išplėtimas, kuris leidžia Jums paversti svetainę į tikrą elektroninės prekybos platformą.

Norėdami sužinoti daugiau, galite apsilankyti platformos pristatymo svetainėje (anglų k.), kur rasite visą informaciją, kurios reikia norint suprasti Magento veikimo mechanizmus. Ypač siūlome apsilankyti „smulkiajam verslui” skirtame puslapyje.

Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt