logo

(LT) 3 modulis – Atvejo pavyzdys

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

Atvejo pavyzdys

Trečiajame modulyje Jums pasirinkome istorijas, susijusias su temomis, kurios buvo aptariamos šiame modulyje – konkretus pavyzdžiai, kuriuos siūlome išanalizuoti ir taikyti. Rinkos segmentavimo sėkmės istorija; naujoviškos logistikos patirtys; sėkmingos rinkodaros strategijos – pavyzdžiai verti jūsų dėmesio ir įkvėpimo.

Istorijos, kurias rasite šiame puslapyje iliustruoja mokomąją medžiaga, su kuria jau susipažinote. Čia pateikiamas VOLVO, kuri laikui bėgant tapo saugumo sinonimu ir sėkmingu tikslinio segmentavimo pavyzdžiu, nuoseklios reklamos pavyzdys; inovatyvi Ispanijos logistikos įmonės patirtis sprendžiant paskutinės mylios pristatymo iššūkius, mažos įmonės, dalyvaujančos Airbnb “Patirčių” grandinėje istorija; Amerikos kompanijos, kuri pakavimo koncepciją pavertė į veiksmingu rinkodaros įrankiu, video pristatymas. Skaitykite, pažinkite ir pritaikykite!

Volvo” kuria automobilius pirkėjams, kurių rūpinasi saugumu. Šios kompanijos automobiliai yra laikomi saugiausiais rinkoje, o kompanija šią temą sistemingai plėtoja reklamos priemonėse.

PVZ. “Kartais akimirkos, kurios niekada neįvyksta, yra svarbiausios. Pristatome naują “Volvo XC60″. Tai saugumo ateitis.”

Klientams siūloma personalizuota pakuotė arba dovanų čekis kartu su individualiu sveikinimu.
Šioje skiltyje norime Jums pristatyti sėkmingos rinkodaros strategijos pavyzdį. Vienas tokių – Lego, Danijos žaislų gamintoja, pasaulyje žinoma dėl unikalių konstravimo kaladėlių. Priimdama modernėjančios rinkos keliamus iššūkius LEGO pavyko sukurti ir įgyvendinti rinkodaros strategiją, kurioje aktyviai dalyvavo ir jos tikslinė auditorija :

  • buvo parengtas klientų ir dizainerių bendradarbiavimo modelis kuriant naujus kompanijos produktus;
  • 2005 įkurtas LEGO ambasadorių, LEGO gerbėjų tarp 19 ir 65 metų amžiaus, tinklas, įmonei praverčiantis ieškat naujų idėjų ir patarimų;
  • sukurtos specializuotos Lego programėlės, kuriomis naudojasi žaidimo gerbėjų bendruomenė, leidžianti vartotojams virtualiai surinkti LEGO rinkinius, o realiais, rinkiniui reikalingas detales vėliau užsisakyti internete;
  • LEGO idėjų platforma: vartotojas gali sukurti individualų rinkinį internete, įkelti jį į platformą, ir, jei jis pasiekia pakankamą skaičių balsų iš kitų vartotojų – sulaukti LEGO produkto kūrimo specialistų dėmesio.

Plačiau apie tai (anglų k. //www.theguardian.com/lifeandstyle/2017/jun/04/how-lego-clicked-the-super-brand-that-reinvented-itself)

KOIKI – Koiki Home S.L. (Koiki) yra Ispanijos kompanija, teikianti paskutinės mylios (paskirties vietos) pristatymo paslaugą, įsteigta 2014 m. Madride. Koiki, remdamasi socialinio įmonių tinklu, samdo siuntėjus (“Koiki Messenger‘ius”), kurie priskiriami socialinės atskirties grupėms ir kuriems “tradicinėje” darbo rinkoje rasti darbą sunku. Įmonės teikiama paslauga yra pritaikyta galutinio vartotojo poreikiams, suteikiant jiems galimybę pasirinkti tiek pristatymo dieną, tiek laiką., “Koiki” kompanija vadovaujasi aplinkosaugos tvarumo standartais, todėl “Koiki” pasiuntiniai pristatymo paslaugas vykdo pėsčiomis/dviračiu. 75% įmonės uždirbamo pelno atitenka socialiniams kooperatyvams. Šiandien “Koiki” dirba su 11 socialinių įmonių tinklui, kuriose dirba daugiau kaip 115 “Koiki Messenger‘iu“ .
“Airbnb” yra virtuali bendruomenė, kurios narai leidžia išsinuomoti kambarius savo namuose ir suteikia apgyvendinimą keliaujantiems. Tinklapyje, be pristatomų apgyvendinimui tinkamų patalpų, galima rasti skiltis “Patirtis”(Experience) ir “Restoranai”(Restaurants). Patirties skiltyje mažos vietos įmonės: ūkiai, arklininkai, konditerijos parduotuvės ir kt. gali pristatyti save, savo veiklą pirmuoju asmeniu. Ši “Airbnb” siūloma alternatyva – galimybė mažoms įmonėms pristatyti ir pareklamuoti save. Jūsų dėmesiui šiame skyriuje pateikiame vieno Barselonos restorano pavyzdį, kuriame siūloma “vyno degustacijos” patirtis (anglų k.)
Pavyzdys, kaip pakuotė gali tapti sprendimą pirkti lemiančiu įrankiu yra jau minėtasis “Trunk Club”: “Nordstrom” mažmeninės prekybos paslauga. Klientai, norėdami įsigyti prekių, tampa paslaugos prenumeratoriais, kuriems klubas kiekvieną mėnesį išsiunčia madingų drabužių ir aksesuarų rinkinį, stilisto parinkto būtent šiam klientui. Šiuo būdu su klientais formuojamas glaudus asmeninis ryšys, o rinkodaros sprendimas formuoja reklamos grandinę, sudarytą iš “Trunk Club” narių sukurtus vaizdo įrašų, kuriais jie dalinasi Youtube socialiniame tinkle. Įmonės pristatymą galite rasti žemiau (anglų k.)

Kiekvienoje veikloje apstu skirtingų ir įvairių situacijų, kurias reikia išspręsti. Mažų įmonių, dar vadinamų mikroįmonėmis specifiškumas – galimybė lanksčiau reaguoti į iškilusias problemas. Leidinyje Seminarų rengimo ir vedimo metodinėse rekomendacijose rasite verslo simuliacinių žaidimų atvejus, kurie gali pasitarnauti kaip puiki praktinių įgūdžių lavinimo priemonė.

Metodinės rekomendacijos parengtos įgyvendinant projektą „BeLL to Start Business“ pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos.

Tinklapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už tinklapio turinį atsako projekto partneriai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Daugiau informacijos: projektai@paneveziodrmc.lt