logo

(CZ) Modul 5 – Příběhy úspěšných

Module 1
Modul 2
Modul 3
Modul 4
Modul 5
Modul 6

Modul 5 – Příběhy úspěšných

 

Příběhy, které nabízíme v této sekci, jsou sbírkou příklady “dobré praxe” v marketingu a komunikaci.

Zde vám chceme představit velmi zajímavou osobu, Alessandru Farabegoli. Na obrázku najdete výtah z prvního emailu, který jsme od ní obdrželi po tom, co jsme souhlasili s pravidelným zasíláním newsletterů. Toto je úvod, kterým nás přivítala na své internetové stránce: “Pracuju na tom, abych se stala zbytečnou. Pomáhám svým klientům používat internet, zejména e-mailový marketing, aby poskytovali lepší služby, více vydělávali a lépe pracovali. Toto dělám už bezmála dvacet let prostřednictvím poskytování poradenství a školení. Píšu knihy a články a přednáším veřejnosti. Znám dobře Mailchimp a mohu vám pomoci jej plně využít. Jsem přesvědčená o tom, že opravdovou revolucí je vykonávat dobrou práci a nebát se změn.”
Toto je druhý e-mail, který jsme od Alessandry dostali. Prostřednictvím tohoto e-mailu navazuje silný vztah s příjemcem zprávy. Vede dialog jako při skutečné konverzaci (vždy přikládá svou fotografii, čímž vyvolává dojem promluvy tváří v tvář). Obdrželi jsme také dokument vztahující se k tématu, které nás zajímalo. Tím se ještě více zvýšil pozitivní dojem, který v nás e-mail vyvolal.
V oddíle “Informace” na Facebookové stránce automobilky Volvo se uvádí, že tato stránka je: “Místo, kde se najdete nejnovější příběhy a informace o našich autech. Prosím, pošlete nám zprávu, pokud vám můžeme jakkoli pomoci.”

Slovo “příběhy” je v tomto prohlášení zvýrazněné a podtržené, je tak zdůrazněna nabídka dialogu s potenciálními a stávajícími klienty prostřednictvím tohoto kanálu. Zajímavé je také vyjádření o poslání firmy, které podepsal její prezident a generální ředitel Håkan Samuelsson (červen 2018): “Na základě naší vize by počínaje rokem 2020 neměl být v žádném novém voze Volvo nikdo smrtelně ani vážně zraněn.”

Zde nabízíme Youtube kanál společnosti Eataly – v souladu s vizí a filozofií společnosti jsou zde příběhy malých výrobců, příběhy jídla a kultury. Kanál je propojen s profily na Facebooku, Google+ i Twitteru.
V modulu 1 jsme vám představili příběh malé litevské firmy vyrábějící vlněné válenky: my feltboots. Na následujícím obrázku najdete ukázku jejich sociálního marketing na Facebooku, Instagramu a PInterestu.
Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikace odpovídá výlučně autorka/autor. Publikace nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejím obsahem.
Pro další informace o projektu kontaktujte: info@proeduca.cz