logo

(CZ) Modul 4 – Příběhy úspěšných

Modul 1
Modul 2
Modul 3
Modul 4
Modul 5
Modul 6

Příběhy úspěšných

Na této stránce se můžete podívat na další příběhy úspěšných firem, které prezentují to, co jste se naučili v Modulu 4.

Aukro je největší české online tržiště, které se orientuje na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. V současnosti poskytuje své služby jak pro nejširší veřejnost, tak i profesionálním obchodníkům a firmám.

Svou činnost zahájilo Aukro v srpnu 2003.

Dropshipping je forma obchodní spolupráce mezi dvěma internetovými obchody, kde jeden internetový obchod je považován za poskytovatele zboží, tedy má sklad, a druhý internetový obchod sklad nemá, ale prodává zboží, které se nachází na skladě dodavatele. Ten posílá zásilky rovnou zákazníkům.

Detailní postup dropshippingu najdete zde. 

Pomocí dropshippingu funguje řada e-shopu, mezi jinými například i server Megadárky.cz, který nabízí obrovský výběr dárků a nezbytností všeho druhu.

Fler je obchodním místem, které umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat nové umělecké a rukodělné výrobky (originální móda, módní doplňky, užitý design aj.) vytvořené samotnými prodávajícími. Sortiment doplňuje prodej kreativního materiálu, nabídka tvořivých kurzů a návodů (protože je server primárně zaměřen na prodej hotových výrobků je prodej materiálu a kurzů v některých aspektech prezentace částečně omezen) a vintage zboží (starobylé zboží s uměleckou hodnotou).

Největší výhodou specializovaného/vertikálního tržiště je schopnost stát se časem orientačním bodem pro určitý úzký segment trhu (tržní niku). Velkou výhodou zaměření se spíše na specializovanou oblast než na “nejasnou” skupinu potenciálních zákazníků je možnost vytvoření konzistentních marketingových aktivit přímo zaměřených na potenciální zákazníky. Podrobnější profil zákazníka = empatický obsah, tedy přímé cílení na zákazníka, právě proto jsou vertikální tržiště tak úspěšná.

 

letgo patří mezi nejrychleji rostoucí aplikace na českém trhu a úspěšně rozšiřuje trh se zbožím z druhé ruky. Uživatelé na letgo nakupují a prodávají zboží, nejen bazarové ale i nové. Jedná se o vše od elekroniky přes auta až po oblečení či nábytek.

Bezplatná aplikace letgo roste nejrychleji ve svém segmentu nejen u nás, ale i celosvětově. Vystavení zboží na prodej zabere pár sekund, komunikace mezi prodávajícími a kupujícími probíhá přímo v aplikaci na chatu. Zobrazené inzeráty lze třídit podle kategorie, polohy a ceny, nebo lze na hlavní stránce aplikace rovnou kliknout na vyhledávání v konkrétní kategorii (auto-moto, elektronika, dům a zahrada atd.). Aplikace také automaticky nabízí nejdříve zboží z okolí, a to díky využití geolokace.

V Česku vzniklo první on-line tržiště specializované na prodej a koupi e-shopů, kde soukromníci mohou nabídnout svůj internetový obchod investorům.

Na portálu Eshopiste.cz se zobrazují obchody, které již nyní fungují a jejich majitelé je chtějí posouvat a rozvíjet, nebo naopak nemají čas se jim věnovat. Za neziskovým projektem stojí firma Shoptet, na jejíž platformě běží v ČR již 13 tisíc e-shopů.

Jednotlivé obchody jsou řazeny do kategorií, jako například auto, elektro, sport a podobně. Potenciální zájemce zároveň vidí, jakou měl e-shop návštěvnost a obrat za poslední rok působení.

Eshopiste je doplňková služba, která pomůže zejména těm, kteří hledají buď investici pro svůj rostoucí on-line obchod, nebo naopak pro ty, kteří se svému projektu již nechtějí věnovat

Siteground je jedním z mnoha poskytovatelů web-hostingu. Za pozornost stojí jejich péče o zákazníky.
Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikace odpovídá výlučně autorka/autor. Publikace nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejím obsahem.
Pro další informace o projektu kontaktujte: info@proeduca.cz