(CZ) Modul 1 – Příběhy úspěšných

MODUL 1
Modul 2
Modul 3
Modul 4
Modul 5
Modul 6

Modul 1 – Příběhy úspěšných

Zde najdete výběr příběhů, které považujeme za objevné a inspirující. Jsou to příběhy starých i nových firem, příběhy o odhodlání, kvalitě, kreativitě, inovaci i tradici.

Daiva Zgrabskė, akcionářka a marketingová manažerka: ``Můj příběh začal v roce 2010, když jsem přemýšlela, co si počít se svýma studenýma nohama. Nemohla jsem najít žádné pěkné zimní nebo podzimní boty, které by hřály a zároveň byly módní. Začala jsem zkoumat, jak bych si mohla udržet nohy v teple. Po důkladném hledání jsem objevila přírodní vlnu. Přírodní vlna je tak prodyšná a lehká.``
V tu dobu byl zrovna její manžel na služební cestě v Bělorusku, odkud přivezl zimní válenky pro jejich dceru. Během rodinné procházky po Vilniusu přemýšleli, kde koupit podobné boty. Tak se zrodila MYŠLENKA dovážet válenky do Litvy.

“Přestože dovážené válenky upoutaly pozornost zákazníků, problém byl v tom, že neexistoval žádný moderní design bot pro nakupující, kterým nevyhovovala pevnost slovanské obuvi. Tak se rodina Daivy Zgrabskė rozhodla sama vyrábět boty, které by byly navržené na míru potřebám lidem z měst.

Velmi brzy se podařilo vytvořit malé válenky pro jejich dceru a filcové domácí pantofle.

“Byla jsem tak spokojená a šťastná, že se mi podařilo VYŘEŠIT můj PROBLÉM studených nohou. Pomohla jsem tím spoustě lidí nejen s problémem studených nohou, ale i s poruchami krevního oběhu, artritidou a pocením nohou.” – říká Daiva Zgrabskė.

D. Zgrabskis, její manžel a ředitel “Diversus LT” poznamenává, že nápad převzít iniciativu byl inspirován knihami Roberta T. Kiyosakiho, což vedlo k dalšímu rozhodnutí – pomoci pochopit životní touhy a dodat VÍRU v úspěch vlastního úsilí.

Samozřejmě, stejně jako každá nová aktivita, výroba litevských válenek vyžadovala VELKÉ ÚSILÍ. Rodina musela odmítat návštěvy příbuzných, musela se vzdát zábavy s přáteli, čekalo ji mnoho probdělých nocí, ve kterých se snažili vytvořit co nejlepší produkt. Rodina ani teď nevede příliš společenský život, ale přesto věříme, že jsme na správné cestě.

Atraktivní design a vytříbený styl přitáhly pozornost zákazníků. Poptávka po “My Feltboots” vedla k rozhodnutí PŘIBLÍŽIT SE ZÁKAZNÍKŮM ještě více.

 

2011

Rok 2011 byl rokem, kdy se objevila myšlenka nabízet zboží ve velkých obchodech. Rodina otevřela 4 velké prodejní plochy v nákupních centrech ve Vilniusu a Kaunasu.

Přírodní materiály a jedinečné hřejivé vlastnosti ovčí vlny již byly zaznamenány a oceňovány nejen Litevci, ale i zahraničními zákazníky. Litevské válenky se staly nejen výhercem CENY NÁRODNÍ DESIGNOVÉ SOUTĚŽE “Good Design 2012″, ale získaly si i pozornost účastníků a návštěvníků mezinárodních designových výstav konaných ve finském hlavním městě, Helsinkách.

Dainius a Daiva jsou šťastní, že jejich obuv je již k dostání až ve Skandinávii a Japonsku, kde se dostává k zákazníkům prostřednictvím místních velkoobchodníků. Výrobci připouštějí, že průnik na západní trhy je jednou z nejdůležitějších součástí jejich obchodní strategie.

 

2014

Daiva Zgrabskė získala prestižní cenu Red Dot: Čestné uznání udělené společnosti My Feltboots v mezinárodní designové soutěži. Její návrh fascinoval mezinárodní odbornou porotu, Daivě byla udělena OSCAR WINNING DESIGN cena známá jako „Red Dot” v kategorii design výrobku

Návrh bot je dokonce vystaven v Muzeu Designu v Singapuru. Podnikatelé jsou pyšní, že VÝVOJEM bot přispívají nejen k tvorbě pracovních míst, ale také reprezentaci Litvy v zahraničí. Veškeré výrobky nabízené My Feltboots – filcové kozačky, filcové pantofle a filcové tašky – jsou nabízené pod značkou „Made in Lithuania”.

Nejvyšší výzvou pro pracovníky ve vývoji – online marketing – prodej výrobku, jedinečný design bez nakupujícího. V roce 2015 online obchod www.myfeltboots.com nahradil kamenné obchody ve větších supermarketech.

Podle D. Zgrabskė, NEUSTÁLÁ KOMUNIKACE SE ZÁKAZNÍKY je to, co přináší hmotný úspěch a ovlivňuje rozvoj podnikání v zahraničí. Aktivita zákazníků a jejich zájem o činnost společnosti umožňuje rozšířit sortiment výrobků, posiluje motivaci a žene je kupředu. „Spokojení zákazníci jsou nejen nejvyšším oceněním naší práce, ale znamenají také pokrok v oblasti růstu a vylepšení,“ říká ředitel Diversus LT.

Úspěch My Feltboots ukázal, že odvážní, vytrvalí a pilní lidé mají dveře otevřené. Přestaňme tedy jenom snít, pusťme se do práce a život se zlepší!

 

Zajímavosti

 

• Cena: jeden pár stojí průměrně 190 € (dámské) a 160 € (pánské)

• Nejoblíbenější model: vysoké dámské válenky

• Zákazníci: Litevští zákazníci jsou většinou ze střední třídy, vzdělaní obyvatelé měst (většinou ženy), oceňující přirozenost a podporu litevských produktů (které jsou pro ně synonymem kvality) a exkluzivní styl.

• Počátek: Společnost byla založena roku 2010. Do té doby zakladatelé využívali jiný právní status.

• Investice: počáteční investice činila 34 500 Eur. Vzhledem k tomu, že zakladatelé firmy disponovali vlastními finančními zdroji, nebyla třeba bankovní půjčka. Počáteční investice se firmě vrátila do jednoho roku.

Fratelli Carli
Příběh Fratelli Carli je příběhem rodiny a rodinné firmy, která byla založena v roce 1911. Zrodila se z podnikatelské touhy jejího zakladatele, který celý život tvořil a posiloval obchodní hodnoty a image firmy. Zrodila se i díky jeho vytrvalému smyslu pro podnikavost, péči o zákazníky a pevné vůli inovovat při současném respektování tradic.
1911

Činnost společnosti Fratelli Carli začala v roce 1911 a je spojená se jménem Giovanniho Carli. Rok 1911 byl v Oneglii (Ligurie) rokem bohaté úrody oliv. Giovanni Carli se rozhodl prodávat olivový olej z rodinných olivových hájů ne místním obchodníkům, ale přímo rodinám v sousedním Piedmontu s využitím přímé obchodní kampaně.

Na počátku všeho bylo bílé jízdní kolo, na kterém na počátku 20. století Giovanni Carli projížděl ulicemi Ligurie a Piedmontu ve snaze najít nové zákazníky.

 

1912

O rok později byl vytištěn první ceník.

 

1922

Po deseti letech svého fungování změnila společnost své sídlo a uvedla na trh svou obchodní značku: malé děvčátko se soudkem olivového oleje. V tom samém roce kreslič plakátů Plinio Codognato navrhl logo, které charakterizuje výrobky společnosti až do dneška

 

1923

V rámci politiky péče o zákazníky, ještě před tím, než tento termín oficiálně existoval, společnost Fratelli Carli v roce 1923 vytiskla a předala všem svým zákazníkům svůj první firemní kalendář. V roce 1936 společnost vydala svou první kuchařskou knihu s ilustracemi Giuseppeho Cappadonia, jednoho z nejznámějších ilustrátorů tehdejší doby. Kniha byla vytvořena a předávána zákazníkům jako výraz díků za loajalitu a důvěru.

 

1925

V roce 1925 byla provedena první interní analýza a vznikla laboratoř pro kontrolu kvality; v obou případech společnost předběhla svou dobu, což dokazuje, že právě důraz na kvalitu je to, co odlišuje Fratelli Carli od jí podobných společností.

 

1943-1944

Během války byly závody společnosti bombardovány a téměř kompletně zničeny.

 

1948

Prodej byl znovu obnoven po zrekonstruování závodů.

 

1965

V roce 1965 Fratelli Carli přešla na nový způsob doručování, který prakticky charakterizuje i dnešní logistiku společnosti.

Dosavadní železniční doprava již dále nevyhovovala nárokům společnosti, protože v mnoha stanicích nefungovala donášková služba až do domu. Fratelli Carli tedy začal uvažovat o možnosti dodávání produktů s využitím vlastních doručovacích prostředků. Úspěch byl takový, že se společnost rozhodla pořídit si vlastní vozový park a ve spolupráci se soukromými řidiči a dopravci pomocí reklamních dodávek dokázali zajistit rychlou dodávku zboží do všech italských regionů.

 

1972

Společnost zahájila provoz nového operačního centra.

 

1992

Po deseti letech studií společnost založila Museum of Olive Tree, které obdrželo evropské ocenění Muzeum roku. Muzeum je možné navštívit v Oneglii; prostřednictvím historických dokumentů, rostlin, sklenic a mlýnů na lisování olivového oleje ukazuje dějiny oliv a olivového oleje.

 

1996

V roce 1996 Fratelli Carli začal provozovat webovou stránku zprostředkovávající online prodej a přijal první objednávku odeslanou prostřednictvím emailu.

Online obchod umožňuje Fratelli Carli proniknout na evropské a světové trhy, a to prostřednictvím stránek provozovaných v Německu, Rakousku, Francii, Švýcarsku a Spojených státech.

 

1997

V březnu roku 1997 vznikla první řada kosmetických produktů na bázi olivového oleje pod značkou Mediterranea. Za účelem propagace výrobků nové řady byla spuštěna stránka www.mediterranea.it.

 

2008

V roce 2008 byl systém online obchodu sjednocen a rozšířen tím, že umožňoval vícekanálové řízení požadavků a objednávek zákazníků; byla také zprovozněna účetní služba pro zákazníky.

 

2010

V roce 2010 společnost otevřela první obchod v Imperii o rozloze cca 700 čtverečních metrů s cílem vyzkoušet prodej produktů svým zákazníkům přímo na trhu.

 

2014

V roce 2014 se Fratelli Carli stala první italskou výrobní společností, která obdržela certifikát Benefit Corporation*

Certified B Corporation nebo B Corp je nový typ společnosti, která dobrovolně splňuje nejvyšší požadavky účelovosti, zodpovědnosti a transparentnosti. B Corps se na trhu odlišují od všech ostatních. Směřují nad rámec cíle zisku a inovují za účelem maximalizace pozitivního dopadu na zaměstnance, komunity a životní prostředí. Tímto způsobem se podnikání stává regenerující hnací silou pro společnost i planetu. Je to rychle rostoucí entita v Itálii i po celém světě.

 

2016

V roce 2016 oslavila společnost dvacet let provozování online obchodu.

 

Firmu můžete najít také na Youtube, Facebooku a Instagramu.

Masaltos.com - první španělská obuvní společnost specializující se na online obchod
Masaltos.com je společnost, která se specializuje na online prodej pánské obuvi, která nenápadně zvyšuje výšku mužů o 7 cm. Tento aspekt obuvi je velmi důležitý, protože tělesná výška má přímý dopad na sebehodnocení a zvýšení a posílení sebevědomí.

Z těchto důvodů se zákazníky společnosti staly významné osobnosti ze světa mezinárodní politiky, show-businessu a známé osobnosti, které potřebovaly jen pár centimetrů, aby „vypadaly dobře na fotkách“.

Masaltos.com započala svou činnost v roce 1993 na stránkách prodejních katalogů. Využívá všech dostupných nových technologií, abych zákazníkům usnadnila a zpříjemnila nákup zboží. Je držitelem nejrůznějších ocenění, např. cenu WINGS a cenu pro nejlepšího mezinárodního internetového prodejce. Více informací je možné dohledat na jejích stránkách, stejně jako informace o systémech, které zaručují, že Masaltos.com splňuje požadavky prodeje na internetu: Pečeť Trusted online a Trusted Shops.

Společnost zahájila provoz první internetové stránky v roce 1994 (jako první andaluská společnost aktivní na Internetu a jedna z prvních ve Španělsku). Masaltos.com prodává 90% obuvi na internetu, s databází čítající více než 80,000 zákazníků prodává v 90 různých zemích na pěti kontinentech. Z tohoto důvodu jsou stránky v 8 jazycích (španělštině, portugalštině, francouzštině, italštině, němčině, angličtině, ruštině a turečtině). 65% zisku pochází ze zahraničního prodeje. V roce 2015 byly hlavními zahraničními trhy Velká Británie (30 %), Německo (20 %), Itálie (12 %), Švýcarsko (10 %), Spojené státy (8 %), Portugalsko (7 %), Turecko (6 %), Japonsko (4 %) a Mexiko (3 %).

V roce 2010 Masaltos.com pronikla na německý Amazon (jako první španělská společnost, která se objevila na německém Amazonu). Následně spustila online obchod v dalších 5 zemích.

V roce 2015 Masaltos.com pronikla na japonský trh prostřednictvím dohody o distribuci uzavřené se společností ATPC Japan (www.masaltosjapan.com). V roce 2016 své aktivity v Japonsku ještě rozšířila, čímž se stala první španělskou obuvní společností, která pronikla na japonský Amazon.

Společnost provozuje své aktivity na 6 obchodech na Amazonu (ve Španělsku, Francii, Itálii, Francii, Německu, Velké Británii a Spojených státech a Japonsku). To vše přispělo v roce 2016 k udělení ceny Poroty eAwards v oblasti mezinárodního online obchodu.

V roce 2016 Masaltos.com také získala cenu Alas de Extenda (Andaluská Agentura pro zahraničí propagaci) v oblasti Nejlepší mezinárodní online obchod a „zlatou medaili“ španělské Asociace profesionálů v oblasti image.

Masaltos.com je ukázkou úspěchu, příkladem studovaným a analyzovaným na různých školách a univerzitách. V obchodní škole ESIC-ICEMD a v různých studijních programech na univerzitě v Seville. V zahraničí je to např. KMU Akademie & Management AG v Německu a Middlesex University of London ve Velké Británii.

Společnost Masaltos.com udržuje dohody o vzdělávání studentů s prestižními subjekty, jakou jsou University of Hong Kong International Business a Polytechnic University International Business v Hong Kongu (prostřednictvím programu Spain-Internship), Obchodní komorou v Seville, Brevet de Technicien Supérieur de Limoges ve Francii, Univerzitou v Seville, Červeným křížem, Cajasol Institute of Studies nebo severoamerickou školou Global Ed Programs.

Obuvní společnost zaměřující se na výrobu pánské obuvi zvyšující výšku se z průkopnické společnosti v oblasti internetového obchodu stala příkladem studovaným na obchodních školách a univerzitách, které analyzují její profesní dráhu jako modelový příklad.

Masaltos.com otevřela své dveře studentům marketingu a mezinárodního obchodu stejně jako postgraduálním studentům. V posledních letech se více než 400 studentů z prestižní obchodní školy ESIC-ICEMD náležejících ke čtyřem různým oborům zabývalo studiem dějin a rozvoje Masaltos.com a aktivně se podílelo na mezinárodního pronikání do více než 90 zemí celého světa a přispělo návrhy a nápady, které byly společností velmi dobře přijaty.

V této mezinárodní akademické oblasti Masaltos.com dále posílila svou reputaci díky diplomové práci německého studenta z KMU Akademie & Management AG, která je součástí Middlesex University v Londýně, ve které se věnoval společnosti Masaltos.com do hloubky. Název práce zněl ‘ The internationalization of small and medium-sized enterprises: success factors to be considered by a small Spanish company ‘ (Internacionalizace malých a středně velkých podniků: faktory úspěchu malé španělské společnosti.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikace odpovídá výlučně autorka/autor. Publikace nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejím obsahem.
Pro další informace o projektu kontaktujte: info@proeduca.cz