(LT) 1 modulis – Atvejo pavyzdžiai

1 Modulis
2 Modulis
3 Modulis
4 Modulis
5 Modulis
6 Modulis

1 modulis – Atvejo pavyzdžiai

Statistiniai faktai ir sausa teorija yra nieko verta be ją iliustruojančių tikrų gyvenimiškų pavyzdžių, apibūdinančių smulkaus verslo kūrimosi ir plėtros etapus. Parinkome Jums keletą jų – paremtų tradicijų tęstinumu ir naujomis kūrybiškomis idėjomis, sunkaus darbo rezultatais, padėjusiais įsitvirtinti rinkoje. Šiose istorijose mes pasisėmėme įkvėpimo, kurio tikimes čia rasite ir Jūs.

Didžiausias kliūtis ir ribas susikuriame patys savo galvoje. Man veiksmingiausias būdas spręsti iškilusias problemas – nuostatų keitimas: stengiuosi susikoncentruoti ne į sunkumus, o į būdus, kaip galėčiau juos išspręsti.
Nemažai žmonių norėtų imtis veiklos, artimos širdžiai, tačiau nesiryžta, nes baiminasi pasekmių – netikrumo, aplinkinių kalbų ar kitokių sunkumų, kurie patiems neretai atrodo neįveikiami… Tačiau verta dažniau atkreipti dėmesį į istorijas apie tuos žmones, kurie ryžosi imtis vystyti kilusią idėją, tikėjo ja, atkakliai dirbo ir galiausiai, pasiekė sėkmę. Vienas tokių žmonių – prekės ženklo „My Feltboots“, užsiimančio batų ir aksesuarų iš veltos vilnos gamyba ir prekyba įkūrėja – Daiva Zgrabskė. Dėmesio ir pripažinimo ši verslininkė – kūrėja nusipelnė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje – kaip stilingų ir originalių veltinių batų kūrėja, 2014 metais buvo įvertinta tarptautiniu dizaino apdovanojimu „Red Dot“. Taigi kokia jos sėkmės paslaptis?

 
 
Atsakymą į šį klasimą rasite čia:  //www.versloistorijos.lt/products/is-vilnos-nuvelta-laime/
Masaltos.com – Ispanijos įmonė, internetu parduodanti batus, vizualiai padidinančius žmogaus ūgį iki 7 cm. Pagrindiniai šios prekės klientai – vyrai, kuriems šis nepastebimas triukas leidžia labiau pasitikėti savimi. Dėl šios priežasties bendrovė gali pasigirti turinti klientų iš politikos, pramogų, šou pasaulio, kuriems norit gerai atrodyti nuotraukoje kartais reikia “keletos papildomų centimetrų”. “Masaltos.com” verslą pradėjo 1993 m. siūlydama savo klientams prekių katalogus, kurių pagalba klientai galėjo užsisakyti prekių. Dėl ypatingo prekės pobūdžio – kliento noro likti inkognito užsisakant įmonės gaminius, bendrovė nuolat ieškojo galimybių pritaikyti įvairias naujas technologijas, leidžiančias lengviau pasiekti savo klientus. Už šia veiklą bendrovė pelnė įvairių prizų: WINGS apdovanojimą bei apdovanojimą už sėkmingiausiai vystomą tarptautinę e-prekybą.

 

Pirmoji Masaltos.com internetinė svetainė įkurta jau 1994 m. , šiandien yra viena seniausių Andalūzijos regiono ir visos Ispanijos kompanijų internete. Dėka šios svetainės šiandien įmonė 90% savo produkcijos parduoda internete, taip pasiekdama daugiau nei 80 000 vartotojų iš 5 skirtingų žemynų ir 90 šalių. Atsižvelgiant į šį tarptautiškumą, Internetinėje svetainėje informacija pateikiamos 8 skirtingomis – ispanų, portugalų, prancūzų, italų, vokiečių, anglų, rusų ir turkų kalbomis. 65% įmonės pardavimų keliauja į užsienio šalis. 2015 m. pagrindinės bendrovės rinkos siekė Jungtinę Karalystę (30%), Vokietiją (20%), Italiją (12%), Šveicariją (10%), JAV (8%), Portugaliją (7%), Turkiją (6%), Japoniją (4%) ir Meksiką (3%).

 

2010 m. Masaltos.com įžengė į “Amazon.de” (Vokietija) platformą, taip pasiekdama dar 5 šioje platformoje apsiperkančias šalis.

 

2015 m. Masaltos.com pateko į Japonijos rinką sudariusi platinimo sutartį su kompanija ATPC Japan (www.masaltosjapan.com), taip ženkliai išplėsdama savo rinką šioje šalyje.

 

Įmonė turi 6 parduotuvės “Amazon” platformoje (Ispanija, Prancūzija, Italija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, JAV ir Japonija), o 2016 m. už pasiekimus vystant e-verslo rinkos trajektoriją buvo apdovanota specialiu eAwards žiuri prizu. 2016 m. “Masaltos.com” gavo ir “Alas de Extenda” (Andalusian Agency for Foreign Promotion of the Andalusian Government) apdovanojimą už geriausią tarptautinę e-prekybą bei Ispanijos vaizdinės reklamos profesionalų asociacijos “Aukso medalį”.

 

“Masaltos.com” tapo internetinio verslo, kurio sėkmės istoriją šiandien studijuoja verslo mokyklų ir universitetų studentai, pavyzdžiu, o įmonė, dalyvaudama įvairiose programose, savo ruožtu remia sėkmingus studentus ir mokinius iš viso pasaulio. “Masaltos.com” atvėrė duris prekybos ir tarptautinės prekybos studentams. Pastaraisiais metais, daugiau nei 400 studentų iš prestižinių verslo mokyklų galėjo iš arčiau susipažinti su įmonės sėkmės istorija bei aktyviai prisidėti prie įmonės tarptautinės plėtros proceso daugiau nei 90-yje šalių teikdami įvairius pasiūlymus, kurie buvo apsvarstyti o dalis jų pritaikyta bendrovės veikloje.

 

Daugiau informacijos apie įmonę galima rasti Masaltos.com internetinėje svetainėje.

1991 m.

Fratelli Carli įkurta 1911 m. Giovanni Carli pastangomis.

1911 m. – Ligūrijos regione (Italija) buvo gausaus derliaus metai, taigi Giovanni Carli nusprendė aliejų, pagamintą iš šeimai priklausančios alyvmedžių giraitės derliaus, parduoti ne vietos prekybininkams, bet tiesiogiai kaimyninio regiono – Pjemonto šeimoms, įkurdamas tiesioginio pardavimo kampaniją.

XX a. pradžioje įkurtos bendrovės istorija prasideda nuo balto dviračio, kuriuo Giovanni Carli pradeda minti Ligūrijos ir Pjemonto gatvėmis ieškodamas klientų.

1912 m.

Šiais metais atspausdinamas pirmasis įmonės kainoraštis.

1922 m.

Praėjus dešimčiai metų nuo įmonės įkūrimo, įmonė pakeitė ir įtvirtino naują prekės ženklą – vaizduojantį mažą mergaitę, pilančią aliejų iš statinaitės. Šis ženklas ir šiandien puošia “Carli” gaminius.

1923 m.

Kurdama tuo metu inovatyvią klientų aptarnavimo politiką “Fratelli Carli” įmonė visiems savo klientams padovanoja įmonės kalendorių. 1936 m. pristato pirmąją receptų knygą su garsiojo to meto iliustratoriaus Giuseppe Cappadonia piešiniais, kuri taip pat platinama kaip dovana įmonės klientams.

1925 m.

Įmonėje sukuriama pirmoji vidaus analizės ir kokybės kontrolės laboratorija. Ši iniciatyva, kaip ir kitos įmonės veiklos, pralenkė tuometį laiką, liudydama didžiulį dėmesį kokybei, kuria visada išskyrė Fratelli Carli įmonės gaminiai.

1943-1944 m.

Karo metais “Fratelli Carli” patalpos sunaikintos bombardavimų metu.

1948 m.

Atlikus rekonstrukcijos darbus, atnaujinama įmonės veikla.

1965 m.

1965 m. Fratelli Carli inicijuoja naują prekių pristatymo būdą, kuris taikomas ir šiandien. Iki to meto įmonės prekių logistikai naudojama geležinkelių sistema ėmė nebeatitikti bendrovės poreikių, nes daugelis jo stočių neteikė pristatymo į namus paslaugos. Fratelli Carli nusprendžia prekes išvežioti savo jėgomis. Ši paslauga sulaukia didžiulės sėkmės, tad bendrovė nusprendžia įsteigti savo automobilių parką ir, bendradarbiaudama su nepriklausomais vežėjais, kurių automobiliai taip pat pažymėti įmonės ženklu, greitai pristato prekes visuose Italijos regionuose.

1972 m.

Įmonė atidaro mechanikos centrą.

1992 m.

Po dešimties metų studijų bendrovė atidaro Alyvmedžio muziejų, kuriam skiriama Europos metų muziejaus premija. Muziejus įkurtas Onelijoje (Ligūrijos regionas, Italija), pasakoja alyvmedžių ir aliejaus istoriją, paremtą istoriniais dokumentais, tūkstančiais augalų, spaudimo mechanizmų ir taros pavyzdžių.

1996 m.

1996 m. Fratelli Carli atidaro savo e-prekybos svetainę ir priima pirmąjį užsakymą elektroniniu paštu. E-prekyba paskatina “Fratelli Carli” žengtii į Europos ir pasaulio rinkas: Vokietiją, Austriją, Prancūziją, Šveicariją ir net Jungtines Valstijas.

1997 m.

1997 m. kovo mėn. pristatoma grožio sektoriaus produktų linija: Mediterranea, kurios pardavimai skatinami įkuriant atskirą internetinę svetainę www.mediterranea.it.

2008 m.

2008 m. Įmonėje sukuriama vieninga e-prekybos sistema, leidžianti valdyti įvairiais kanalais pasiekiamus klientus ir užsakymus; sukuriama ir klientų apskaitos ir aptarnavimo tarnyba.

2010 m.

2010 m. įmonė atidaro pirmąją parduotuvę “Imperia”, kurios plotas siekia 700 kv. m., sudarydama savo klientams galimybę išplėsti pirkimo patirtį- iš arčiau susipažinti su įmonės produkcija

2014 m.

2014 m. “Fratelli Carli” yra pirmoji Italijos gamybos įmonė, sertifikuojama kaip “Benefit Corporation” *.

2016 m.

Įmonė švenčia e-prekybos 20-metį.

 

Įmonė šiandien turi puslapius socialiniuose tinkluose Youtube, Facebook and Instagram: //www.youtube.com/user/FlliCarli

//www.facebook.com/FratelliCarli/

//www.instagram.com/explore/locations/1032618913/fratelli-carli/

VERSLO KNYGA

Savo patirtimis, sunkumais ir iššūkiais kuriant verslą dalinasi 30 skirtingų sričių verslo atstovų iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos, pradėjusių verslą arba keitusių veiklą sulaukus penkiasdešimties ir vėliau. Užrašytos istorijos publikuotos „Verslo knygoje“

Leidinys parengtas įgyvendinant projektą „Metas imtis verslo“ pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Daugiau informacijos www.bellb.eu

Daugiau informacijos apie programą: //www.eni-cbc.eu/llb/en

Oficiali Europos Sąjungos svetainė: //europa.eu/